اخبار بورس

بازدهی مثبت ۰٫۶۷ درصدی شاخص در سه‌شنبه بورس

امروز سه‌شنبه  30 /2/ 99  شاخص کل در آغاز معاملات با رشد ۱۲ هزار واحدی مسیر را شروع کرد  اما در  وسط را رشدش نصف شد و در نهایت بازار سرمایه با بازدهی مثبت ۰٫۶۷ درصدی شاخص کل بسته شد.

شاخص کل هم وزن امروز را گونه ای دیگر اغاز کرد و با رشد ۲٫۱۲ درصدی طی معاملات امروز، توانست ۶ هزار و ۶۷۳ واحد به ارتفاع خود بیفزاید.

نمادهای موثر برشاخص امروز

امروز نمادهای با تاثیر مثبت بر شاخص  سه نماد اخابر، غپینو و پارس به ترتیب با ۲۳۲۱، ۱۲۶۶ و ۹۱۸ واحد بودند که  تداوم رشد شاخص داشتند،و از طرفی نماد فولاد نیز با ۲۲۸۳ واحد ریزش همراه شده بود اما نتوانست باعث منفی شدن شاخص شود.

همچنین سه گروه بانک‌ها، فراورده‌های نفتی همچون روز گذشته جزو برترین گروه‌های صنعت بودند که در معاملات امروز گروه شیمیایی نیز موفق شد به جایگاه سوم برسد.

تعداد معاملات امروز نیز به یک میلیون و ۳۹۰ هزارتا رسید که طی آن ۹ میلیارد و ۳۲۰ میلیون برگه سهم با ارزشی بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد تومان خرید و فروش شد که در نتیجه ارزش بازار به ۳۷۵۹ هزار میلیارد تومان رسید.

این درحالی است که  پیش بینی دنیای اقتصاد در یک بررسی این گونه است که  رشد بازار سهام حداقل دو برابر میزان نرخ تورم قابل محاسبه برای شش ماه اول سال میباشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا