اخبار بورسنماد ها

در مجمع شستا چه خبر بود؟

بر اساس اطلاعیه منتشر شده در وب سایت کدال، تقسیم سود شستا در سال 1399 مشخص شد و پرداخت سود این نماد بورسی از طریق سجام به حساب بانکی سهامداران واریز می شود.

در مجمع شستا چه خبر بود؟

به گزارش بورس فردا به نقل از تجارت نیوز، روز گذشته تصمیمات مجمع عمومی شستا روی وبسایت کدال منتشر شد. بر اساس این اطلاعیه، در مجمع روز سه‌شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ این شرکت، تصمیم بر این شد که از سود خالص ۲۱۹ تومانی به هر سهامدار ۱۳۵ تومان سود نقدی تخصیص داده شود. این یعنی شستا بیش از ۶۰ درصد از سود خالص خود را میان سهامدارانش تقسیم می‌کند.

شستا در حالی این سود را به سهامدارانش می‌دهد که در در سه ماهه منتهی به ۳۱ شهریور امسال توانسته به ازای هر سهم تنها ۱۲ ریال سود محقق کند، یعنی ۹۸ درصد کمتر از مدت مشابه سال گذشته. به نظر می‌رسد افزایش سرمایه ۷۸ درصدی سال گذشته شستا و رسیدن سرمایه این شرکت به ۱۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان دلیل اصلی این افت سود خالص باشد. هر چند میزان افت بسیار بیشتر از افزایش سرمایه است.

خبر دیگر در خصوص شستا این که این شرکت نحوه پرداخت سود نقدی را هم با تغییر همراه کرده است. حالا قرار است سود نقدی ۱۳۵ تومانی به ازای هر سهم شستا از تاریخ ۵ آبان تا ۹ آبا از طریق سامانه سجام به حساب بانکی سهامداران واریز شود. البته افرادی که کد سجام ندارند هم می‌توانند از ۱۵ آذر، با مراجعه به شعب بانک رفاه و ارائه کارت ملی و اعلام کد سهامداری نسبت به دریافت سود سهام خود اقدام کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا