اخبار بورساخبار عرضه اولیه

عرضه اولیه در بورس در ماه اسفند 98

بعد از یک پریود زمانی بلند از ماه آبان تا بهمن ماه امسال در ماه بهمن 4 عرضه اولیه انجام شد پس از آن نیز اعلام شده است عرضه اولیه در اسفند ماه نیز صورت خواهد گرفت .  با این حال هنوز اخباری جزیی‌تر از عرضه اولیه در اسفند ماه منتشر نشده است. اما امروز یکی از مقامات بانکی توضیحاتی درباره یک عرضه اولیه بیان کرده است.

مدیرعامل بانک صادرات با اشاره به اقدامات مربوط به خروج از زیان و بهبود عملکرد از آماده سازی گروه مالی سپهر صادرات برای عرضه اولیه در بورس و نوید پایان دوره مالی جاری با سود خبر داد.

حجت‌الله صیدی درباره آخرین اقدامات بانک صادرات برای خروج از زیان و بهبود عملکرد به بورس پرس گفت:بر اساس چشم انداز و نقشه راه، نخستین گام برای بهبود شرایط در بانک کاهش زیان و ورود به سودآوری بود. این اقدام با اصلاح ساختار مالی شروع شد که شامل بهینه‌سازی ترکیب سپرده‌ها بود.

وی ادامه داد: سعی شد منابع گران قیمت کاهش یافته و به سمت سپرده های ارزان قیمت حرکت شود. همچنین وزن سپرده‌های ارزان قیمت، افزایش یافت و با جذب سپرده‌های بیشتر، سهم از بازار بانک بیشتر شد.

صیدی درباره مطالبات از سرمایه‌گذاری خوارزمی و فروش اموال مازاد نیز گفت: در مورد طلب از شرکت خوارزمی به توافق رسیدیم و بخشی از مطالبات را به‌صورت دارایی وصول و در جدول اقساط تجدید نظر کردیم. از طرفی با توجه به اینکه نیروگاه‌ها در دریافت وجوه حاصل از برق با تاخیر مواجهند، بخشی از مطالبات را نیز در غالب اوراق بدهی تهاتر کردیم. همچنین آگهی سراسری فروش ویژه برای املاک مازاد در اسفند ماه در دستور کار قرار گرفته تا در سال جاری رقم خوبی را از بابت فروش اموال مازاد در صورت های مالی شناسایی کنیم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا