اخبار عرضه اولیه

زمان دقیق عرضه اولیه وپویا در تابستان امسال

 بر اساس اطلاعیه مدیریت عملیات بازار فرابورس ایران، زمان ثبت سفارش عرضه اولیه «وپویا» از ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه صبح چهارشنبه تا ساعت ۱۱ صبح همان روز اعلام شد.

گزارشات حاکی از ان است که روز چهارشنبه اولین عرضه اولیه تابستان با نماد «وپویا» انجام خواهد شد . عرضه اولیه‌ای که در آن هر فرد می‌تواند حداکثر ۳۰۰ سهم در دامنه قیمتی ۳۹۰ تا ۴۱۰ تومان سفارش بدهد. اگر چه حداکثر نقدینگی مورد نیاز برای خرید ۱۲۳ هزار تومان خواهد بود اما با توجه به مشارکت بیش از ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار نفری عرضه اولیه پیزد، و ورود افراد تازه‌وارد به بورس، پیش‌بینی می‌شود به هر فرد حداکثر ۱۵۸ سهم معادل ۶۵ هزار تومان تعلق بگیرد.

توضیحی در مورد وپویا

هم چنین  اطلاعات منتشر شده در وبسایت کدال بیانگر انست ، شرکت سرمایه‌گذاری پویا در پایان خرداد ماه بیش از ۵ هزار و ۲۸۸ میلیارد ریال در ۷۲ شرکت‌ بورسی و غیر بورسی سرمایه‌گذاری کرده که نسبت به اردیبهشت ماه اندکی افزایش داشته است. اکثر سرمایه‌گذاری‌های این شرکت در حوزه مواد و محصولات دارویی بوده و پس از آن گروه استخراج کانه‌های فلزی و بانکها و موسسات اعتباری بیشترین سهم را در پورتفوی بورسی وپویا دارند.

این شرکت از سود سهام محقق شده درآمدی ۱۵۱ میلیارد ریالی را محقق کرده است. وپویا از فروش بخشی از سهام شرکت‌های بورسی خود نیز ۸۹ میلیارد ریال در خرداد درآمد کسب کرده است.

شرکت سرمایه‌گذاری تدبیر سهامدار اصلی وپویاست که به جز این نماد نیمی از سهام سرمایه‌گذاری پردیس (پردیس) و شرکت لیزینگ ایران و شرق (ولشرق) را نیز در اختیار دارد. همچنین شرکت سرمایه‌گذاری تدبیر ۳۲ درصد از سهام ریشمک را نیز به خود اختصاص داده است.

بر اساس اطلاعات منتشر شده در امیدنامه این شرکت، درآمد خالص وپویا در سال مالی ۹۸ بیش از ۳۲۲ میلیارد تومان به ثبت رسیده که نسبت به سال مالی ۹۷ بیش از ۳۹ درصد بیشتر شده است. همچنین سود خالص وپویا نسبت به سال مالی ۹۷ رشدی ۴۳۶ درصدی داشته است که البته این موضوع به دلیل عملکرد ضعیف این شرکت در سال مالی ۹۷ بوده است. همچنین جمع دارایی‌های وپویا در پایان دوره مالی منتهی به ۳۰ بهمن ۹۸ بیش از ۳۹۳ میلیارد تومان بوده که رشدی ۲۸ درصدی نسبت به سال مالی ۹۷ داشته است.

این شرکت همچنین در اواخر اردیبهشت ۹۹ افزایش سرمایه‌ای ۱۰۰ درصدی را انجام داده و سرمایه خود را از ۲ هزار میلیارد ریال به ۴ هزار میلیارد ریال افزایش داده است. از سوی دیگر گزارش عملکرد سه ماهه منتهی به ۳۱ اردیبهشت وپویا نشان می‌دهد این شرکت درآمدهای عملیاتی خود را در این دوره نسبت به سه ماهه نخست سال ۹۸ حدود ۶۴۵ درصد افزایش داده و به ۱۵۱ میلیارد تومان رسانده است. همچنین سود خالص هر سهم این شرکت نیز در این مدت با رشدی ۶۶۸ درصدی به ۳۷۵ ریال رسیده است.

با این اوصاف قیمت ۴۱۰ تومانی این سهم در هنگام عرضه اولیه قیمت بسیار جذابی برای نگهداری بلندمدت این نماد به نظر می‎رسد و با توجه به روند صعودی بازار سهام، امکان رسیدن قیمت این سهم به محدوده ۲۰۰۰ تومانی تا پایان سال جاری وجود دارد. بنابراین هر ریخته شدن صف خریدی می‌تواند فرصتی مناسب برای خرید این سهم محسوب شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا