اخبار مهم اقتصادی

پروژه ساخت نهضت ملی مسکن به دستور ریاست جمهوری آغاز شد

بر اساس اطلاعیه ای که منتشر شده است امروز پروژه ساخت صد هزار واحد نهضت ملی مسکن با حضور آیت الله رئیسی و رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی کلید می خورد. قرار است این مسکن های ملی در ۱۲ استان کشور مانند استان های اصفهان، خراسان ، تهران ،اهواز و … ساخته شود.در ادامه خبر کامل ساخت صد هزار واحد نهضت ملی مسکن را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم:

آغاز پروژه ساخت مسکن ملی به دستور رییس جمهور

به گزارش بورس فردا و به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، طبق اعلام شرکت عمران شهرهای جدید ایران قرار است امروز با حضور آیت‌الله رئیسی رئیس‌جمهوری و رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی عملیات ساخت 100 هزار واحد نهضت ملی مسکن در 21 شهر جدید کشور آغاز شود.

بر این اساس بیشترین واحدهایی که ساخت آن آغاز می‌شود با 15 هزار و 320 واحد مربوط به شهر جدید هشتگرد (مهستان) است. در فولادشهر اصفهان 14 هزار و 750 و در شهر جدید گلبهار خراسان رضوی نیز 10 هزار و 829 واحد ساخته می‌شود.

در شهر جدید پردیس و پرند نیز به‌ترتیب عملیات اجرایی ساخت 2500 و 4497 واحد آغاز می‌شود. سهم دو شهر جدید اندیشه (تهران) و تابناک استان فارس از ساخت واحدها در این مرحله صفر است.

همچنین در شهر جدید سهند نیز 9251 واحد، بهارستان 6656 واحد، صدرا 7112 واحد، مهاجران 5000 و ایوانکی 4 هزار واحد ساخته می‌شود. نکته جالب توجه آغاز عملیات اجرایی 2000 واحد در شهر جدید رامین است. در این شهر واحدهای مسکن مهر ساخته شده که به‌دلیل مسافت زیاد با کلان‌شهر اهواز با استقبال چندانی برای سکونت از سوی مردم روبه‌رو نشده است.

به گزارش تسنیم، 100 هزار واحد نهضت ملی مسکن در 12 استان کشور ساخته خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا