آموزش بورس

چرا سرمایه گذاری در بورس خوب است؟

اهمیت سرمایه گذاری در بورس چیست؟ چرا افراد زیادی می خواهند در بورس سرمایه گذاری کنند و به طور کلی چرا سرمایه گذاری در بورس خوب است؟ اگر تازه وارد بازار بورس شده اید بهتر است با بهترین روش ورود به بازار بورس آشنا باشید تا ضرر نکنید. برای اینکه بدانید چرا سرمایه گذاری در بورس خوب است شما را با اهمیت سرمایه گذاری در بورس و مزایای سرمایه گذاری در بورس آشنا میکنیم.

اهمیت و مزایای سرمایه گذاری در بورس

داشتن سرمایه گذاری مالی مهم است، زیرا سرمایه گذاری شما می تواند به شما در مواجهه با تورم، پس انداز بازنشستگی، قرار دادن پولتان در کار و منابع مالی بیشتر کمک کند. یکی از بهترین راه های سرمایه گذاری مالی سرمایه گذاری در بورس است ما می گوییم سرمایه گذاری در بورس خوب است به دلایل مختلف که در زیر به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

مواجهه با نرخ تورم

اگر شما پول و سرمایه خود را به صورت راکد نگه دارید با گذشت زمان دستخوش تورم می شود و ارزش خود را از دست می دهد همین طور است سرمایه گذاری در بانک ها که به شما سود ناچیزی می دهد بنابراین برای اینکه ارزش پول خود را در برابر تورم حفظ کنید لازم است کمی ریسک پذیر باشید و دست به یک سرمایه گذاری پرسودتر بزنید.

سرمایه گذاری در بورس در عین اینکه ممکن است با ریسک همراه باشد می تواند سود خوبی نصیب شما کند به شرط اینکه درست عمل کنید و بهترین راه ورود به بازار بورس را انتخاب کنید تا متضرر نشوید و بعلاوه بتوانید از نرخ تورم پیشی بگیرید.

پس انداز برای بازنشستگی

با توجه به مزایای تأمین اجتماعی به عنوان تنها منبع درآمد بازنشستگی شما، بهتر است برای تأمین مخارج خود در سنین بازنشستگی فکری کنید. زیرا ارزش حقوق بازنشستگی به مرور کمتر شده و ممکن است کفاف زندگی شما را ندهد. برای این منظور شما نیاز به یک برنامه سرمایه گذاری دارید. شما با سرمایه گذاری در بورس می توانید یک منبع درآمد خوب برای دوران بازنشستگی خود داشته باشید فقط باید یک دید بلند مدت داشته باشید تا بتوانید نتیجه بهتری بگیرید. به عبارت دیگر سرمایه گذاری شما باید با هدف بهره برداری در آینده انجام شود.

کمک به چرخه تولیدی کشور

یکی از نشانه های رشد اقتصادی یک کشور میزان مشارکت مردم آن کشور در بورس است سرمایه گذاری شما در بورس به معنی سهیم شدن در شرکت هایی است که سهام آن ها را خریداری کرده اید در واقع شما با این کار سرمایه خود را وارد چرخه تولید کرده اید و ضمن اینکه خودتان به سود خوبی می رسید شرکت های مورد نظر نیز از مزایای آن بهره مند می شوند و زمینه تولید و اشتغال بیشتر فراهم می شود که نتیجه همه این موارد رشد اقتصادی و کمک به چرخه تولیدی کشور می باشد.

چرا سرمایه گذاری در بورس خوب است؟

سرمایه گذاری در بورس امن است

فرقی نمی کند که شما به صورت مستقیم در بازار سرمایه سرمایه گذاری کرده اید یا غیر مستقیم و از طریق سبدگردان ها در هر دو صورت شما زیر نظر قانون در حال انجام فعالیت های مالی هستید. کارگزاری های بورس و صندوق های سبدگردان هر دو دارای مجوز قانونی از سازمان بورس و اوراق بهادار هستند. تمامی شرکت هایی که وارد بازار بورس می شوند باید اطلاعات خود را در سامانه کدال که برای همه به صورت رایگان قابل مشاهده است بارگذاری کنند. امنیت و شفایت اطلاعات در بورس آن را به یک بازار خوب برای سرمایه گذاری تبدیل کرده است.

هر زمان که بخواهید پول شما در اختیار شما است

یکی از مزایای سرمایه گذاری در بورس که باعث می شود همه بگویند سرمایه گذاری در بورس خوب است این است که شما می توانید هر زمان که بخواهید پولی که سرمایه گذاری کرده اید را دریافت کنید در صورتی که در برخی بازار ها اینچنین نیست به عنوان مثال فروش ماشین یا زمین ممکن است به سرعت قابل انجام نباشد اما شما می توانید هر زمان که بخواهید پول و سرمایه خود را در بورس نقد کنید. نقدشوندگی سریع یکی از مزایای منحصربه فرد بازار بورس است.

سرمایه گذاری در بورس آسان است

یکی از مزایای سرمایه گذاری در بورس که باعث می شود افراد زیادی به آن جذب شوند این است که شما به سادگی می توانید وارد بازار بورس شوید تنها کافی است اقدام به گرفتن کد سجام کنید و سپس بقیه مراحل آن را از طریق یک شرکت کارگزاری یا یک شرکت سبدگردان دنبال کنید. اگر با روش ورود به بازار سرمایه آشنایی ندارید روی لینک زیر کلیک کنید:

دیگر مزایای سرمایه گذاری در بورس

سرمایه گذاری در بورس خوب است به دلایل متعدد که برخی از آن ها را نام بردیکم در ادامه به چند مورد از مزایای دیگر سرمایه گذاری در بورس اشاره می کنیم:

– امکان سرمایه گذاری حتی با سرمایه کم

اگر پول چندانی برای سرمایه گذاری ندارید سرمایه گذاری در بورس گزینه خوبی است زیرا شما می توانید با حداق سرمایه 100000 تومان اقدام به خرید عرضه اولیه کنید. در بازارهای دیگر این امکان وجود ندارد بنابراین اگر پول کمی برای سرمایه گذاری دارید بازار بورس را انتخاب کنید.

– تعیین افق زمانی سرمایه گذاری

شما قبل از سرمایه گذاری در بورس می توانید افق زمانی سرمایه گذاری خود را مشخص کنید شما می توانید یک سرمایه گذاری کوتاه مدت و یا بلند مدت انجام دهید البته این مستلزم آشنایی با تحلیل بازار و شناسایی سهامی است که می تواند در کوتاه یا بلند مدت سود خوبی به شما برساند اگر دانش کافی ندارید پیشنهاد می کنیم از یک متخصص کمک بگیرید. اگرشما خواهان رسیدن به سود در کوتاه مدت هستید می توانید نوسان گیری کوتاه مدت انجام دهید و در مدت کوتاه اقدام به فروش کنید.

-بازار بورس شرعی است

سرمایه گذاری در بورس از همه نظر خوب و منطقی است حتی اگر از جنبه مسائل مذهبی به آن نگاه کنیم سودی که بورس به شما می دهد یک سود حلال و شرعی است.

آیا سرمایه گذاری در بورس همیشه خوب است؟

سرمایه گذاری در هر بازاری مستلزم ریسک است هیچ بازاری را نمی توان نام برد که بدون ریسک باشد و اگر هم باشد سود بسیار کمی دارد و این سود در اثر تورم از بین خواهد رفت اما برای سرمایه گذاری در بورس باید سنجیده عمل کرد اگر دانش و تخصص کافی ندارید تنها اقدام به خرید عرضه اولیه کنید و به هیچ عنوان سرمایه هنگفتی را به بورس وارد نکنید به عنوان مثال دیده می شود برخی افراد خانه و یا ماشین خود را به فروش می رسانند تا در بورس سرمایه گذاری کنند که این امر نادرست است.

اگر خواهان سود بیشتر هستید و می خواهید پول زیادی را به بورس وارد کنید پیشنهاد ما اقدام از طریق یک سبدگردان است زیرا شرکت های سبدگردان با برخورداری از کارشناسان خبره قادرند اموال و دارایی شما را به بهترین نحو مدیریت کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا