آموزش بورس

بهترین روش ورود به بورس تا در بورس ضرر نکنیم

تمامی افراد که قصد سرمایه گذاری در بازار بورس را دارند به دنبال بهترین روش برای ورود به بورس هستند تا ضرر نکنند و می خواهند بدانند که برای سرمایه گذاری در بورس از کجا شروع کنند. خب طبیعی است که سرمایه گذاران بخصوص افرادی که به تازگی قصد ورود به این عرصه را دارند به دنبال راهی باشند تا در بازار بورس سود کنند.

2 راه مستقیم و غیر مستقیم برای ورود به بازار سرمایه و بازار بورس وجود دارد. اما برای اینکه در این بازار ضرر نکنید پیشنهاد ما به شما روش غیر مستقیم می باشد. که در ادامه بیشتر با این دو روش آشنا می شوید.

بهترین روش برای سرمایه گذاری در بورس

ممکن است از خود بپرسید چطور در بورس ضرر نکنیم در پاسخ به این سوال باید گفت که سرمایه گذاری در بورس و ریسک پذیری دو روی یک سکه هستند و نمی توان ان ها را از هم تفکیک نمود اما با انتخاب بهترین روش برای ورود به بورس می توان تا حد زیادی ریسک ضرر را کاهش داد.

لازمه آشنایی با سرمایه گذاری در بورس تجربه و مطالعه است. سرمایه گذارانی که قصد دارند به تازگی وارد بازار سهام شوند و هیچ سابقه و تجربه ای در این زمینه ندارند بهتر است که از مشاوران مالی و شرکت های سبد گردان کمک بگیرند و به نوعی روش غیر مستقیم برای ورود به بازار بورس را انتخاب کنند.

در روش مستقیم شخص مدیریت سهام و معاملات خود را در دست می گیرد اما در روش غیر مستقیم کارشناس و مشاوران مدیریت سرمایه فرد را بر عهده میگیرند.

روش مستقیم برای سرمایه گذاری در بازار بورس

روش مستقیم برای ورود به دنیای بورس بر خلاف روش غیر مستقیم برای سرمایه گذارانی مناسب است که اطلاعات کافی در این زمینه داشته و با شرکت در کلاس های آموزشی تا حدی با تحلیل بنیادی و تکنیکال آشنایی دارند و قادرند که سرمایه خود را در بازار سهام مدیریت نمایند. اگر تازه وارد هستید و اطلاعات کافی درباره بورس ندارید اما می خواهید خودتان اقدام به سرمایه گذاری در بورس به روش مستقیم کنید پیشنهاد ما به شما این است که تنها اقدام به خرید عرضه اولیه کنید.

خرید و فروش عرضه های اولیه برای افرادی که روش مستقیم برای ورود به بورس را انتخاب می کنند بهترین روش است. گرچه سود کمی دارد اما می توانید تا حد زیادی مطمئن شوید که ضرر نمی کنید. اگر خواهان دستیابی به سود بیشتر هستید پیشنهادما به شما سرمایه گذاری غیر مستقیم در بورس از طریق شرکت های سبدکردان می باشد.

روش غیر مستقیم برای ورود به بورس

روش غیر مستقیم برای ورود به بورس

بهترین روش برای ورود به بازار سهام و بورس روش غیر مستقیم است بخصوص برای افراد کم تجربه!! البته این روز ها افراد بسیاری هستند که با وجود به داشتن علم و تجربه در زمینه بورس و همچنین با تحلیل تکنیکال و بنیادی آشنایی دارند از روش غیر مستقیم استفاده می کنند.

در این روش سرمایه گذار با مراجعه به شرکت های سبدگردان که با مجوز رسمی از سازمان بورس بطور رسمی فعالیت می نمایند، اقدام به افتتاح یک سبد سرمایه گذاری و یا صندوق سرمایه گذاری نمایید.

ناگفته نماند در این روش شخص می تواند با توجه به میزان ریسک پذیری و علایق خود صندوق ها و سبدهای مختلفی را انتخاب نمایید.نمی توان گفت که در روش غیر مستقیم امکان و احتمال ضرر صفر است اما میتوان گفت درصد ضرر و ریسک معاملات این روش به نسبت پایین تر از روش مستقیم است زیرا کارشناسان حرفه ای و مسلط به تحلیل بنیادی و تکنیکال مدیریت سرمایه فرد را بر عهده دارند.

واژه سبدگردانی به این معنای چیدمان درست دارایی ها در یک سبد می باشد و به عبارتی با توجه به درصد ریسک پذیری چه مقدار از چه سهمی خریداری شود و در زمان درست به فروش برسد و این کار بر عهده متخصصان با تجربه در امر اقتصاد و بورس است که تحت نظر شرکت های سبدگردان کار می کنند.

یکی از ویژگی های شرکتی های سبدگردان این است که مدیریت سبد با توجه به درصد ریسک پذیری فرد و همچنین علایق فرد صورت میگیرد.

برای سرمایه گذاری در بورس از کجا شروع کنیم؟

برای اینکه وارد بازار بورس شوید و بتوانید معاملات انجام دهید باید دارای کد سجام باشید. متقضیان برای دریافت این کد باید از طریق روش های حضوری و غیر حضوری اقدام کنند به عبارتی با مراجعه حضوری به دفاتر پیشخوان دولت و یا بصورت غیر حضوری از طریق سامانه سجام این کد را دریافت نمایند البته می توان از طریق سایت کارگزاری های معتبر و برخی از نرم افزارهای مالی کد سجام را دریافت نمود.

پس از دریافت کد سجام باید یک کارگزاری معتبر انتخاب نمایید. کارگزاری ها به عبارتی پل اتصال سهام و سرمایه گذار می باشند و تمامی افراد برای انجام هر گونه مبادلات در بورس باید از طریق یک کارگزاری اقدام نمایند.

همچنین بخوانید: لیست بهترین کارگزاری سال 98-99

بعد از انتخاب کارگزاری و ثبت نام در آن ، باید برای احراز هویت به صورت حضوری به یکی از دفاتر رسمی کاگزاری که انتخاب نمودید مراجعه نمایید و یا یا به یکی از شعب پیشخوان دولت که با کارگزاری مورد نظر همکاری دارد بروید.

پس از طی مراحل فوق کد بورسی شما به آدرس و نشانی الکترونیکی شما ارسال می گردد و شما می توانید با ورود به پنل خود و انتقال اعتبار در ساعات و روزهای مشخص معامله انجام دهید. تجربه ثابت نموده که سود سرمایه گذاری در بازار بورس بیشتر از سرمایه گذاری در بازار های دیگر همچون طلا و ارز و مسکن می باشد.

خط پایانی:

اگر قصد ورود به بازار بورس را دارید و می خواهید بدانید بهترین روش ورود به بورس تا در بورس ضرر نکنیم چیست دو راه پیش روی شماست:

1- سرمایه گذاری مستقیم و از طریق کارگزاری ها: در این روش شما با ثبت نام در یک کارگزاری یک کد بورسی دریافت می کنید و می توانید با آن اقدام به خرید و فروش در بازار بورس نمایید. برای اینکه ضرر نکنید بهتر است تنها عرضه اولیه بخرید.

2- سرمایه گذاری غیر مستقیم از طرق شرکت های سبدگردان: در این روش شما مدیریت دارایی های خود در بورس را به شرکت های سبدگردان واگذار می کنید. این شرکت ها با دریافت مبلغی کارمزد به وکالت از شما در بازار بورس سرمایه گذاری می کنند و چون از کارشناسان بورسی تشکیل شده اند ریسک ضرر شما را به حداقل می رسانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا