آموزش بورس

تاثیر سرعت اینترنت در خرید سهام چه قدر است؟

همراهان گرامی همانطور که اطلاع دارید این روز ها سرعت اینترنت به شدت کاهش یافته است. اما سوال اصلی برای بورس بازارن این است تاثیر سرعت اینترنت در خرید سهام چه قدر است؟ یکی از عوامل مهمی که در خرید سهام شما تاثیر گذار است اینترنت پر سرعت است. چراکه برای خرید سهام مطلوب باید سریع تر از هر فرد دیگری اقدام کنید. پس برای پاسخ و رسیدن به پرسش تاثیر سرعت اینترنت در خرید سهام چه قدر است؟ در این مقاله همراه ما باشید.

پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را مطالعه نمایید:

تعریف پذیره نویسی سهام به زبان ساده

دریافت کارت اعتباری سهام عدالت چه شرایطی دارد؟

تاثیر سرعت اینترنت در خرید سهامی که در صف خرید است؟

هنگامی که سهامی را برای خرید انتخاب می کنید که در صف خرید قفل شده است یکی از عواملی که می تواند به شما کمک کند تا در صف خرید سهام اول باشید سرعت اینترنت است شاید تاثیر سرعت اینترنت در خرید سهام در بورس به نظر شما کم اهمیت باشد اما اگر بدانید در مرحله پیش گشایش و زمانی که شما اقدام به سرخطی زدن می کنید حتی ثانیه ها نیز اهمیت دارند بنابراین سرعت اینترنت بسیار مهم است.

در ادامه عوامل مهم در خرید سهام در صف خرید را لیست وار ذکر می کنیم:

  •  باید اینترنت پرسرعت داشته باشید
  • انتخاب یک کارگزاری مناسب
  • یک سیستم خالی از ویروس و آپدیت شده
  • زود تر از ساعات معاملاتی بیدار شوید و آماده باشید (معمولا 2 الی 3 دقیقه)
  • قیمتی که میخواهید سفارش بزنید باید 5 درصد بالاتر از قیمت پایانی روز قبل باشد
  • میتوانید از ربات ها و نرم افزارها استفاده کنید

اما امروز قصد داریم راجب تاثیر اینترنت پرسرعت در  خرید سهام صحبت کنیم که آیا واقعا میتواند تاثیر منفی یا مثبتی داشته باشد یا خیر؟

تاثیر سرعت اینترنت در بورس و خرید سهام چه قدر است؟

سرمایه گذاران و سهامداران حتی برای سرخطی زدن و خرید عرضه اولیه نیاز به اینترنت پر سرعت دارند تا برای ثبت سفارش های خود سرعت بیشتری داشته باشند. خرید و آماده یک سرور میتواند تاثیر بسزایی در خرید یک سهام بگذارد اما قطع به یقین سرعت اینترنت هم میتواند خیلی تاثیرگذار باشد و شما با استفاده از اینترنت پر سرعت ثبت سفارش خود را سریع تر و راحت تر به انجام میرسانید.

برای اینکه تاثیر سرعت اینترنت بر خرید سهام در بورس را بهتر درک کنید بهتر است بدانید زمانی که شما درخواستی را برای خرید یک سهم ارسال می‌کنید این درخواست باید از زیر ساخت‌های مختلف عبور کند تا به سرور کارگزاری و سپس به سرور بورس ارسال شود، قطعا این فاصله باعث می‌شود که درخواست شما اگر در ارسال از این زیرساخت‌ها گم نشود، بعد از حداقل ۲۰۰ میلی‌ثانیه به مقصد برسد و درنتیجه با توجه به اینکه در هر ۱۰ میلی‌ثانیه نزدیک به ۲ هزار درخواست به بورس می‌رسد، شما رتبه خوبی را کسب نخواهید کرد.

استفاده از سرورهای مجازی بورس

برای اینکه سرعت ثبت سفارشات خود را بالا ببرید می توانید از یک اینترنت پر سرعت استفاده کنید و یا از سرورهای مجازی بورس استفاده کنید. این سرورها با سرعت های بالایی که دارنددرخواست شما را با سرعت بالایی به کارگزاری مربوطه و سپس به سرور اصلی بورس ارسال می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا