اطلاعیه ها

ماده پلنگ سه ساله ی دنا تلف شد

مسئول روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد از تلف شدن یک پلنگ سه ساله در این منطقه خبر داد. او در ادامه اضافه کرد این پلنگ را با دو دارت مخصوص بیهوشی بیهوش کردند و به آزمایشگاه منتقل شد اما تنها دو ساعت زنده بود و بعد از آن به دلیل شدت جراحت تلف گردید. در ادامه میتوانید خبر کامل تلف شدن ماده پلنگ سه ساله را بخوانید:

به گزارش بورس فردا و به نقل از تجارت‌نیوز، مسئول روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان کهگلویه و بویراحمد گفت: پلنگ ماده ۳ ساله به دلیل شدت جراحت ناشی از جراحت گلوله اسلحه تلف شد.

بر اساس گزارش ایلنا، هادی سینایی افزود: این پلنگ از ناحیه راست بدن مصدوم شده بود. پس از حمله ناموفق به دو کارگر باغ گردشگری مهریان به دلیل سر و صدا در محل به سمت پایین دره حرکت کرد.

سینایی ادامه داد: پس از آن خانواده‌ای به محض مشاهده و ترس از حمله پلنگ خود را در خودرو حبس می‌کنند و موضوع را به ماموران محیط زیست شهرستان بویراحمد گزارش می‌دهند.

وی گفت: موضوع و شرایط منطقه به اطلاع کارشناسان محیط زیست شیراز رسید. طبق نظر متخصصان بیهوشی محیط زیست استان فارس به دلیل تراکم بالای درخت و درختچه در محل و عصبانیت پلنگ به دلیل زخم و جراحتی که از قبل برداشته بود، شرایط سخت ارزیابی شد.

او بیان کرد: گروه حاضر در محل با نظارت دامپزشک با شلیک ۲ دارت (داروی مخصوص بیهوش کردن حیات وحش) پلنگ را بیهوش و آن را فورا به آزمایشگاه محیط زیست منتقل کردند.

رئیس اداره روابط عمومی محیط زیست استان گفت: پلنگ ۳ ساله حدود ۲ ساعت  زنده بود، اما پس از آن به‌دلیل شدت جراحت و خون‌ریزی تلف شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا