اخبار بورساخبار مهم بورس و اقتصاد

پیش بینی بازار های مالی در هفته آینده (هفته سوم آذر 99)

در هفته آینده (هفته سوم آذر ماه 99) بازار های مالی چه وضعیتی خواهند داشت؟ در این مقاله نظر 5 کارشناس بازار سرمایه را در رابطه با وضعیت بازار های مالی برای شما فعالان اقتصادی گردآوری نمودیم.

مشاهده آخرین اخبار بازار سرمایه :

خلاصه وضعیت بازار های مالی در هفته گذشته

تحولی جدید از مرحله پیش گشایش بازار بورس از 18 آذر ماه 9

پیش بینی وضعیت بازار های مالی در هفته سوم آذر 99

به گزارش بورس فردا و به نقل از تجارت‌نیوز، در هفته اخیر همه بازارها بازدهی مثبتی داشتند و دلار از دیگر بازارها رشد کمتری را ثبت کرد. آیا برای هفته جدید هم وضعیت به همین شکل خواهد بود؟ پاسخ پنج کارشناس به تجارت‌نیوز درباره بازارهای مختلف را در زیر بخوانید:

محمدمهدی عشریه، کارشناس بازار سهام: شاخص کل بورس محدوده‌های مقاومتی خود را پشت سر گذاشته و روند صعودی بازار سهام شروع شده است. هفته بعدی نیز به روند بازار سهام مثبت است. اکثر نمادهای بازار سهام ارزندگی زیادی دارند و قیمت دلار نیز که تثبیت شده است، از طرفی نیز به دلیل فراگیر بودن بازار سهام احتمالا به این بازار توجه خواهد شد.

سلمان نصیرزاده، کارشناس بازار سهام: محدوده شاخص بورس یک میلیون و 450 هزار تا یک میلیون و 600 هزار واحد محدوده‌ای است که جو هیجانی زیادی دارد و با ورود پول از سوی حقیقی‌ها و فروش آبشاری سهام از سوی حقوقی‌ها همراه است.

حسین شیبانی، کارشناس بازار سهام: احتمالا این هفته بورس درجا می‌زند و در کل هفته بی‌رمق و کم‌نوسانی را در پیش داریم. ضمن اینکه معاملات اول هفته را متعادل و به دور از هیجان می‌بینم.

سید محمود فضل آذر شربیانی، بازرس هیات مدیره اتحادیه طلای تهران: چنانچه قیمت دلار ثابت باقی بماند، پیش‌بینی می‌شود قیمت طلا هفته آینده روند ثابتی داشته باشد.

کامبیز افسری، کارشناس و فعال بازار ارز: درباره پیش‌بینی بازار باید به سه نکته توجه کرد. بنا به شرایط اقتصادی کشور بار دیگر تنور بورس را داغ کرده‌اند. شاخص کل در این دو هفته رشد چشمگیری داشته و طبیعتا این در تمام بازارها تاثیر دارد. بسیاری از افرادی که پولهایشان در بورس مانده بود در این فرصت پولشان را بیرون می‌کشند. این پول کمتر به سمت بانک می‌رود و عموما به سمت سایر بازارها روانه می‌شود. این تاثیرگذار است.

دومین عامل موثر هم پایان تعطیلی دو هفته‌ای اقتصاد و بازار ارز و از همه این‌ها مهم‌تر اخبار سیاسی است که لحظه به لحظه به بازار می‌رسد. کوچک‌ترین خبری که حاکی از تقویت روابط بین‌الملل ما باشد موجب می‌شود بازار روی خوش نشان دهد اما هر خبر منفی و تنشی در منطقه موجب عکس‌العمل منفی بازار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا