اخبار بورساخبار مهم بورس و اقتصاد

زمان واگذاری سرخابی ها در بورس اعلام شد

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: هفته آینده واگذاری سهام سرخابی‌ها در بورس آغاز می‌شود. بنا به گفته این مسوول مربوطه، دولت دستور داده تا سهام این باشگاه های مردمی، هرچه زودتر به مردم واگذار شود.

زمان واگذاری سرخابی ها در بورس اعلام شد

به گزارش بورس فردا  و به نقل از تجارت نیوز امیر آبادی فراهانی، در صحن علنی مجلس: طلسم واگذاری سهام سرخابی‌ها شکست و دولت جدید دستور داده که این دو تیم هر چه زودتر به مردم و هواداران واگذار شود.

متاسفانه دولت قبل اراده‌ای در واگذاری باشگاه پرسپولیس و استقلال نداشت و تصمیم حاکمیت بر آن‌ها را داشت. واگذاری باشگاه سرخابی‌ها کلید خورده است و ۱۰ درصد از سهام دو تیم به مردم خواهد رسید.

ساز مخالف مجلس با دولت

همچنین  برخلاف آنچه تا پیش از تشکیل کابینه سیزدهم تصور می شد، اخباری مبنی بر اینکه مجلس چند وقتی است که ساز مخالف را کوک کرده و دست از همراهی بی‌چون و چرا با دولت برداشته است.

روند اعتراضات نمایندگان به وزارت اقتصاد و سازمان بورس تا جایی پیش رفت که حتی برخی از نمایندگان از تلاش‌هایی برای استیضاح خاندوزی پرده برداشتند.

طبق گفته سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس، کمیته‌ای در کمیسیون اقتصادی برای بررسی وضعیت بورس تشکیل شده که این موارد را دقیقا تحت نظر داشته و نسبت به عملکرد سازمان اصلا رضایت ندارد.

هرچند مرحبا تاکید دارد که کمیسیون اقتصادی هنوز به جمع‌بندی در این زمینه نرسیده اما احتمالا باید منتظر به راه افتادن جریاناتی در مجلس در مواجهه با مدیران بورسی دولت سیزدهم باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا