اخبار بورس

مشاور سابق رئیس جمهوری گفت: جریان کلی معاملات و شاخص بورس حباب ندارد.

مشاور سابق رئیس جمهوری«اکبر ترکان» اظهار کرد: در بازار شاهد تعدادی از سهام هستیم که قیمت آنها از طریق بازارسازی افزایش پیدا کرده‌اند؛ مسئولان بورس باید از طریق نظارت‌هایی که انجام می‌دهند اینگونه سهم ها را تحت کنترل قرار دهند.

وی با اشاره به روند معاملات این گفت: اکنون بازار طلا، ارز و مسکن در وضعیتی نیستند که بتوانند نقدینگی‌های سرگردان در کشور را به سمت خود جلب کنند.

هم چنین در ادامه افزود که با توجه به روند خوبی که بورس در سال ٩٨ از خود نشان داد و نیز به دلیل رکود موجود در بازارهای موازی، سرمایه‌گذاران به دنبال این هستند تا سرمایه‌های در اختیار خود را به سمت بورس سوق بدهند؛ تاکنون هم بازدهی خوبی را از این بازار کسب کردند.

هم چنین با توجه به اظهار وی درباره رونق بازار بورس، جذب سرمایه‌گذاران به بازار سرمایه و ورود گسترده نقدینگی به این بازار به نفع کشور خواهد بود و از این طریق شاهد اتفاقات خوبی در کشور و اقتصاد کشور خواهیم بود.

ترکان در باره وارد شدن سرمایه‌ها به بورسبیان کرد که شاید به دلیل برخی از ریسک‌های موجود سود کمتری را بکنند اما ارزش آنها حفظ میشود و از اطمینان خاطر بیشتری نسبت به سایر بازارها برخوردار است.

وی گفت: هر چه تورم در کشور افزایش یابد افراد به دنبال بازاری می‌روند که بتوانند ضمن حفظ ارزش سرمایه‌های خود به کسب سود بپردازند، در این زمینه بورس از جمله بازارهایی است که می‌تواند به خوبی به حفاظت از پس اندازهای مردم بپردازد.

اظهار نظر ترکان به آزادسازی سازی سهام عدالت

وی با اشاره  به این وضوع بیان کرد : آزادسازی سهام عدالت که با تصمیم رهبر معظم انقلاب صورت گرفت اقدام بسیار خوبی بود تا سهام را به صاحبان خود تحویل دهند، در مورد این سهام مردم باید تصمیم‌گیری کنند و به تصمیم نهایی در مورد معامله، داد و ستد یا نگهداری آن برسند.

وی بر  اینکه بزرگ شدن بازار سرمایه به عنوان اتفاقی مثبت برای کشور تلقی می‌شود، تاکید کرد و  گفت: برخی از خبرسازی‌های غیرواقعی از سوی افرادی که به دنبال دشمنی با این بازار هستند می‌تواند به منظور جلوگیری از رونق معاملات بورس، ضربه‌ای را به این بازار وارد کند.

و در اخر بیان کرد :  آزادسازی سهام عدالت منجر به تقویت و افزایش داد و ستدهای بورس می‌شود، در صورت انجام داد و ستد سهام عدالت معاملات افزایش می یابد که این موضوع به نفع بورس خواهد بود.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا