اخبار مهم بورس و اقتصاد

موافقت سازمان برنامه و بودجه در اجرای مصوبه 10 بندی حمایت از بورس

رئیس سازمان برنامه و بودجه در توییتی از موافقت این سازمان با اجرای مصوبه ۱۰ بندی ستاد اقتصادی دولت برای حمایت از بورس خبر داد.

موافقت سازمان برنامه و بودجه در اجرای مصوبه 10 بندی حمایت از بورس

به گزارش بورس فردا و به نقل از خبرگزاری ایرنا، «سید مسعود میرکاظمی» امروز (چهارشنبه) در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توییتر نوشت: سازمان برنامه و بودجه بر اجرای مصوبه ۱۰ بندی ستاد اقتصادی دولت برای حمایت از بورس تاکید دارد.

وی در ادامه اعلام کرد: دولت علاوه بر برداشتن گام‌های عملی به حل ریشه‌ای مشکلات بازار سرمایه کمک خواهد کرد.

طی چند وقت گذشته و با ورود شاخص بورس به مدار نزولی تلاش گسترده‌ای از سوی دولت سیزدهم برای بهبود روند معاملات بازار صورت گرفت و تصمیمات جدیدی در راستای کمک به این بازار و جلوگیری از ضرر و زیان سهامداران اتخاذ شد.

با توجه به تاثیرگذاری مثبت حمایت‌های دولت از بازار سرمایه اما این بازار از آذرماه تحت تأثیر ارائه لایحه بودجه به مجلس و وجود برخی از ابهامات در این لایحه با روزهای پر فراز و نشیبی همراه شد و سبب کاهش دوباره اعتماد سهامداران برای سرمایه‌گذاری در این بازار شد.

در ادامه اقدامات صورت گرفته، در چند روز گذشته «سید احسان خاندوزی»، وزیر امور اقتصادی و دارایی بعد از برگزاری جلسه ستاد اقتصادی دولت اعلام کرد: بسته پیشنهادی برای حمایت از بازار سرمایه با همراهی کامل رئیس‌جمهور و اکثریت مطلق آرا در دولت تصویب شد که بیانگر اراده جدی دولت برای سودآوری تولید و صنایع بورسی و چشم‌انداز امیدبخش در بازار است.

تعیین تکلیف سقف گاز خوراک پتروشیمی‌ها برای سال آینده، تعیین سقف قیمت سوخت گاز برای صنایع عمده مانند فولاد، پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها، تعیین قیمت گاز مصرفی صنایع سیمان و سایر صنایع، کاهش مالیات شرکت‌های تولیدی، استفاده از مالیات نقل و انتقال سهام برای تقویت و تثبیت بازار و استفاده از ۱۰ درصد وجوه حاصل از عرضه اولیه سهام‌های دولتی برای بازارگردانی، از جمله مسائلی بودند که در جلسه هیات دولت مطرح و به مرحله تصویب رسید.

انتشار این خبر در ابتدا با حاشیه‌های زیادی از سوی برخی فعالان بازار سرمایه همراه شد و برخی معتقد به وجود برخی از نواقص در این مصوبه بودند. در ادامه این حاشیه‌ها برخی چنین ادعایی داشتند که «سید مسعود میرکاظمی»، رئیس سازمان برنامه و بودجه مخالف موارد ارائه شده در این مصوبه است و مانع از اجرای این مصوبه شده است، همچنین آنها اعلام کرده بودند که این امر نشان‌دهنده وجود اختلاف بین ارکان دولت فعلی همچون دولت دوازدهم است.

توییت اخیر رئیس سازمان برنامه و بودجه و اعلام موافقت وی با اجرای مصوبه ۱۰ بندی ستاد اقتصادی دولت مهر باطلی بر صحبت‌های افرادی است که به دنبال حاشیه‌سازی بودند تا این حواشی بر بازار سرمایه، تاثیر منفی بگذارد.

 

 

پایان شایعات درباره مخالفت سازمان برنامه با طرح‌های حمایتی از بورس در بودجه

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا