اخبار بورساخبار مهم بورس و اقتصادنماد ها

تولید پارچه ایربگ، دستاورد جدید شستا

خط تولید پارچه کیسه هوای خودرو روز چهارشنبه با حضور میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، علی رستمی مدیرعامل شستا، حضرت آیت‌الله خاتمی امام جمعه زنجان، محسن افشاری استاندار زنجان، مصطفی طاهری نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی و مقامات استانی در محل شرکت نخ تایر صبا در استان زنجان افتتاح شد.

 

به گزارش بورس فردا و به نقل از تجارت نیوز، شرکت نخ تایر صبا از شرکت‌های تابعه شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، با تکیه بر توان مهندسان و متخصصان داخلی و حمایت شستا موفق به بومی‌سازی دانش‌ تولید پارچه کیسه هوا یا همان ایربگ در کشور شد.

براساس این گزارش روز چهارشنبه مورخ ۶ بهمن ۱۴۰۰، خط تولید پارچه ایربگ خودرو با حضور میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، علی رستمی مدیرعامل شستا، حضرت آیت‌الله خاتمی امام جمعه زنجان، محسن افشاری استاندار زنجان، مصطفی طاهری نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی و مقامات استانی در محل شرکت نخ تایر صبا در استان زنجان افتتاح شد.

رشد بورس در 11 بهمن 1400
این کارخانه با سرمایه‌گذاری ۱۵۰۰ میلیارد ریالی و اشتغالزایی برای بیش از ۶۰۰ نفر، ظرفیت تولید سالانه ۸۰۰ تن پارچه کیسه هوا را دارد و با تولید حدودا ۴٫۵ میلیون متر مربع پارچه ایربگ کشور را بعد از ۵۰ سال از واردات این محصول بی نیاز میکند.

تولید بومی پارچه‌های ایربگ خودرو منجر به صرفه جویی ارزی ۳۰ میلیون یورو در سال خواهد شد.

آغاز عملیات احداث پروژه استیل کورد

در ادامه این مراسم همچنین کلنگ زنی پروژه استیل کورد شرکت نخ تایر صبا بدست مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی انجام شد.

فاز اول این پروژه با سرمایه‌گذاری ۳۳۰۰ میلیارد ریالی و اشتغالزایی برای بیش از ۲۵۰ نفر، ظرفیت تولید سالانه ۱۰هزار تن اتسل کورد را دارد.

با بهره‌برداری از این پروژه ملی، شرکت نخ‌تایر صبا تنها شرکت در خاورمیانه و همچنین از معدود شرکت‌هایی در جهان خواهد بود که محصولات متنوعی در صنعت استحکام‌دهنده‌های انواع تایر تولید می‌کند و اجرای این طرح در استان زنجان به لحاظ دانش و تکنولوژی بالا، اشتغال‌زایی و منحصر به فرد بودن، برای این استان زنجان اهمیت بالایی دارد.

با توجه به تغییر تکنولوژی تولید تایر از بایاس به رادیال و به منظور هماهنگی با صنعت روز دنیا، اجرای این طرح برای صنعت تایر بسیار ضروری و حیاتی دانست و این کارخانه نقش مهمی در تامین نیاز روزافزون صنعت تایر کشور به ماده اولیه و مهم استیل‌کورد را ایفا و نیاز تایرسازان داخلی را تامین خواهد کرد که مهم‌ترین مزیت اجرای طرح است.

شایسته ذکر است شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع لاستیک در حالی بیستمین سال از فعالیت خود را سپری می‌کند که در حال حاضر بزرگ‌ترین تولیدکننده منسوج استخوان‌بندی و پارچه‌های صنعتی در منطقه خاورمیانه است و پیش از این هم کشورمان را در تولید نخ تایر خودرو خودکفا کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا