فراتر از خبر

زهره فکور صبور: دوست دارم مرگ آرام داشته باشم!

مرحوم زهره فکور صبور در مصاحبه ای تلخ و کمتر دیده شده می گوید: همیشه از خدا خواسته مرگ آرام و راحت داشته باشد و در بستر بیماری و مریضی قرار نگیرد.

زهره فکور صبور بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر کشورمان شب گذشته در ۴۳ سالگی درگذشت! این خبر ناراحت کننده، جامعه هنری و طرفداران این هنرمند را شوکه کرد.

عکسی از منزل شادروان زهره فکور صبور

بیوگرافی زهره فکور صبور

زهره فکور صبور متولد 1 فروردین 1357 در تهران ، بازیگر سینما و تلویزیون است.

فارغ التحصیل مقطع دیپلم می باشد که فعالیت خود را از تئاتر شروع کرد و پیش از درگذشتشان در تلویزیونی حضور داشته و کنار بازی، کارهای طراحی و دوخت هم انجام می داده است.

در تهران از پدر کرمانشاهی و مادر سمنانی به دنیا آمد ، فرزند آخر خانواده است و یک برادر و سه خواهر دارد که با برادرش رابطه صمیمانه تری دارد.

آخرین حضور وی در تلویزیون با دنگ و فنگ روزگار در سال‌های ۱۳۹۸ به کارگردانی جواد مزدآبادی بود.

حرفه کاری‌اش از سال ۱۳۷۷ شروع شد که به وی پیشنهاد بازی در سریال روزگار جوانی داده شد و شهرتش از آن جا به دست آمد. بعد هم نقش‌های تقریباً کوتاهی در سریال‌های تلویزیونی زیادی بازی کرد و درکل در اواخر دههٔ ۱۳۷۰ بسیار پرکار بود. این قضیه تا اواخر سال‌های دههٔ ۱۳۸۰ ادامه داشت و بازی در نقش‌های بلندی مانند سریال‌های کارآگاهان و مخصوصاً دلنوازان بسیار موجب شهرتش شدند و بعد در چند فیلم سینمایی نقش‌های اول و اصلی را بازی کرد و بعد از آن با بازی در دردسرهای عظیم یک و دو دوباره به تلویزیون بازگشت.

خانم فکور پیش از درگذشت ناگهانی، در سریال “بی‌همگان” به کارگردانی بهرنگ توفیقی و تهیه‌کنندگی مهران مهام در حال بازی بود.

زهره فکورصبور متولد اول فروردین ۱۳۵۷ در تهران بود و از سال ۱۳۷۷ با حضور در سریال “روزگار جوانی” شناخته شد.

در فیلم‌هایی چون بوی گل سرخ، دوشیزه باران، مشت زن، جزیره، ناک اوت، انار، با من بمان دخترم، سجل، بگو که رویا نیست، من تو او، الفبا، آخرین اجرا و سریال‌هایی مانند یکی بود یکی نبود، کاشانه، همسفر، نیستان، گروه هفت، روزهای آرزو، سه پنج دو، مسافری از هند، مسافر پردردسر، کمکم کن، ریحانه، نرگس، ازنفس‌افتاده، نامزد، آدمخوار، کارآگاهان، روزهای زیبا، دلنوازان، پایتخت۳، دردسرهای عظیم، دردسرهای عظیم ۲، پنچری، دنگ و فنگ روزگار، کامیون به ایفای نقش پرداخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا