آموزش بورس

علت عدم نمایش سهام خریداری شده در پرتفوی چیست؟

یکی از اتفاقی که میتواند برای سهامداران و سرمایه گذاران بیفتد این است که سهامی را خریداری کنند و معامله صورت بگیرد اما در پرتفوی سرمایه گذار نمایش داده نشود. شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که ” علت عدم نمایش سهام خریداری شده در پرتفوی چیست؟ ” در این پست هم قصد داریم که دلیل این موضوع و علت عدم نمایش سهام خریداری شده در پرتفوی را بررسی کنیم. همانطور که همه میدانند در بازار بورس و فرابورس انواع سهم ها وجود دارد. در قسمت های گذشته در مورد پرتفوی توضیح دادیم و گفتیم که منظور از پرتفوی در بازار بورس چیست؟

علت عدم نمایش سهام خریداری شده در پرتفوی چیست؟
علت عدم نمایش سهام خریداری شده در پرتفوی چیست؟

 

دلیل عدم نمایش سهام در پرتفوی لحظه ای


در بورس برخی از سرمایه گذاران و صاحبان سهام این مشکل را دارند که چرا سهامی که خریداری کرده اند و به ثبت رسیده است در پرتفوی لحظه ای آن ها نمایش داده نمیشود؟ شاید برای شما هم پیش آمده باشد که سهام یا نمادی را مورد معامله قرار داده اید و با موفقیت به ثبت رسیده است و خرید سهام انجام شده است اما متاسفانه سرمایه گذاران و صاحبان سهام نمیتوانند سهام خریداری شده خود را در پرتفوی مشاهده کنند و سوالی که برای همه این افراد پیش آمده است این است که ” علت عدم نمایش سهام خریداری شده در پرتفوی چیست؟ ” 

با توجه به گزارش هایی که در مورد عدم نمایش سهام خریداری شده در پرتفوی ضبط شد متوجه شده ایم که این مشکل برای پرتفوی کارگزاری هایی مانند: کارگزاری های مفید و آگاه و مبین سرمایه و فارابی و … پیش آمده است که سرمایه گذاران معامله را به ثبت رسانده اند و موفقیت آمیز بوده اما در پرتفوی لحظه ای آن ها نمایش داده نمیشود. با بررسی هایی که انجام شد متوجه شدیم که علت عدم نمایش سهام خریداری شده در پرتفوی، در واقع متفاوت بودن کارگزار ناظر افراد برای آن نماد یا سهام مورد نظر است.

بیشتر بخوانید:

متفاوت بودن کارگزار ناظر نماد موجب عدم نمایش سهام خریداری شده در پرتفوی میشود و به هیمن منوال پاسخ سوال ” علت عدم نمایش سهام خریداری شده در پرتفوی چیست؟ “ را پیدا کردیم و متوجه شدیم به علت متفاوت بودن کارگزار ناظر است که این اتفاق رخ میدهد.

پس موضوعی که بسیار باید به آن توجه کنید تا سهام خریداری شده در پرتفوی خود نمایش داده شود این است که کارگزار ناظر نماد مورد نظر خود باید با کارگزاری که در آن سفارش را ثبت کرده اید باید یکی باشد. بدین دلیل برای رفع مشکل عدم نمایش سهام در پرتفوی لحظه ای کافی است کارگزار ناظر سهام خود را به کارگزار فعلی تغییر دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا