اخبار بورس

کدام نماد های بورسی رشد می کنند؟ (3 اسفند 1400)

بورس دیروز رشد بیش از هفت هزار واحدی را تجربه کرد و شاخص به سطح یک میلیون و ۲۸۱ هزار واحدی رسید. در حال حاضر چند سیگنال برای سهامداران بورسی وجود دارند و کارشناسان روی رشد چند مواد تاکید میکنند.

کدام نماد های بورسی رشد می کنند؟ (3 اسفند 1400)

به گزارش بورس فردا و به نقل از تجارت نیوز، بورس روز گذشته با افت هفت هزار و ۲۱۸ واحدی در محدوده یک میلیون و ۲۸۱ هزار واحدی ماند.

اخبار مختلفی روی بورس تاثیر می‌گذارد که این روزها مهم‌ترین خبرها مذاکرات وین، تنش اوکراین و روسیه و قیمت دلار است.

مشاور هیات مذاکره کننده ایران در وین می‌گوید: اسرائیل هیچ نقشی در روند مذاکرات وین ندارد و بر نتایج مذاکرات نیز تاثیر نخواهد گذاشت. موعد مشخصی برای امضای توافق وجود ندارد و اکنون اولویت با حل اختلافات باقی مانده است. مساله مهم برای ما بازگشت به اجرای توافق در طولانی مدت است.

به گفته او تهران وظایف خود را به طور کامل انجام داده و امضای هرگونه توافق منوط به تصمیم واشنگتن است. هرگونه توافق در وین آغازگر فصل جدیدی با کشورهای منطقه به ویژه کشورهای حوزه خلیج فارس خواهد بود. (ایسنا)

در واکنش به این اخبار قیمت دلار در چند روز گذشته نزولی بود، اما قیمت دلار فردایی (مربوط به دیروز دوشنبه) در بعضی کانال‌های تلگرامی به محدوده ۲۵ هزار و ۹۸۰ تومان تا ۲۶ هزار تومان افزایش یافت. نرخ دلار نقدی در این کانال‌ها تا حدود ۲۵ هزار و ۸۰۰ تومان اعلام شده است.

میلاد صادقی، کارشناس اقتصادی در این مورد به تجارت‌نیوز گفت: اکنون نرخ تعادلی دلار حدودا ۲۷ هزار تومان و ارزش اقتصادی دلار نیز حدود ۲۸ هزار تومان است. کاهش انتظارات تورمی و افزایش امید اقتصادی، موجب ورود دلار به کانال ۲۵ هزار تومانی شد.

کاهش قیمت دلار تاثیر مستقیمی روی معاملات بورس دارد. کارشناسان می‌گویند که این کاهش قیمت می‌تواند، عامل افت سهام صادرات‌محور شود.

تنش میان روسیه و اوکراین بالا گرفته بود. اما رئیس جمهور روسیه اعلام کرد که روسیه استقلال جمهوری‌های مردمی دونتسک و لوگانسک را به رسمیت شناخته و در کاخ کرملین قراردادهای همکاری و دوستی را با سران این جمهوری‌ها امضا کرد.

سیگنال جدید برای سهامداران

در خصوص دیگر سیگنال ها نیز قرار است رئیس جمهور امروز در ششمین اجلاس سران کشورهای صادرکننده گاز GECF در قطر شرکت کند. (ایرنا)

کارشناسان می‌گویند که این جلسه می‌تواند روی صنایع کامودیتی بورس تاثیر مثبتی داشته باشد.

نظر کارشناسان درباره آینده برخی سهام

ایمان رئیسی، کارشناس بازار سرمایه معتقد است که گروه‌های بانکی و خودرویی به واسطه اخبار مذاکرات وضعیت خوبی دارند.

از سوی دیگر نیما میرزایی کارشناس بورسی طی روزهای اخیر گفت که صنایع بانکی و خودرویی پیشتاز خواهند بود.م

اما ریم محبی، کارشناس بازارهای مالی می‌گوید: رشد برخی از صنایع موقت است و امسال نباید رشد شاخص بورس را داشت.

علی عصاری و سلمان نصیرزاده نیز سهام بانکی و خودوریی را مستعد رشد می‌دانند.

اغلب کارشناسان بورس عقیده دارند که بورس اسفندماه نوسانی حرکت می‌کند. شاخص کاهش یا رشد شدیدی نخواهد داشت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا