The news is by your side.

چند خبر مهم و تاثیر گذار بر روند معاملات بورسی در هفته سوم بهمن ۹۹

0

بورس در هفته ای که گذشت کانال ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار واحدی خود را از دست داد. و دومین صندوق پالایشی مجددا وارد ضرر شدو بسیاری از سهامداران را دلسرد کرد. در ادامه این مطلب چند خبر مهم و تاثیر گذار بر روند معاملات بورسی در هفته سوم بهمن ۹۹ را در اختیار شما قرار می دهیم.

پیش بینی بازار بورس شنبه ۱۸ بهمن ماه ۹۹

ارزش و قیمت سهام عدالت امروز چقدر است؟

اخبار تاثیر گذار بر روند معاملات بورسی در هفته سوم بهمن ۹۹

به گزارش بورس فردا و به نقل از تجارت‌نیوز، افت ۲٫۸ درصدی حاصل عملکرد این هفته شاخص بازار سهام بود. اما در ادامه برای هفته آینده وضعیت بازار سهام چطور پیش‌بینی می‌شود؟ آخرین اخبار حاوی چه سیگنال‌هایی برای بورس هستند؟ در این گزارش به ۱۰ خبر مهم و احتمالا اثرگذار بر بورس اشاره می‌شود.

۱٫  بازگشت بخشی از دلارهای بلوکه شده ایران در کره جنوبی منتفی شده و قرار است این دلارها صرف پرداخت بدهی ایران به سازمان ملل شود. اما این خبر نکته دیگری هم دارد. اینکه آزادسازی این دلارها، توافق کره جنوبی و امریکاست و می‌توان آن را اولین سیگنال مثبت واشنگتن به تهران دانست.

۲٫ سه‌شنبه اخیر در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی گزارش کمیسیون تلفیق در مورد کلیات بودجه ۱۴۰۰، نمایندگان با کلیات بودجه ١۴٠٠ مخالفت کردند.

۳٫ معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در نامه‌ای به رئیس مجلس شورای اسلامی بررسی مجدد لایحه بودجه ۱۴۰۰ در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی را خواستار شد.

۴٫ رئیس جمهور با بیان اینکه نمی‌‌خواستیم بودجه رانتی درست کنیم، گفت: نمی‌خواستیم کاری کنیم که برای محصولات پتروشیمی، فولاد و همه جا، مشکلاتی پیش بیاید و بازار سرمایه دچار مشکل شود و نمی‌خواستیم قیمت سوخت را برای صنایع مهم کشور، ۵ برابر کنیم.

۵٫ فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد در هفته قبل گفته بود: اتفاق خوبی که دارد رخ می‌دهد یک شرکت حدود ۱۵۰ هزار میلیارد تومانی قرار است تا میلاد حضرت زهرا پذیره‌نویسی‌اش رخ دهد. اما در هفته اخیر خبری از عملی شدن این وعده نبود.

۶٫ وزیر صنعت، معدن و تجارت گفته است: برای تامین کالاهای مصرفی شب عید، کارخانجات با همه ظرفیت فعالند و واردات به میزان کافی انجام شده است.

۷٫ معاون وزیر اقتصاد و دارایی گفته است: اکنون نمی‌توان هیچ زمان مشخصی را برای عرضه باقی‌مانده سهام بانکی‌ها در قالب دارا سوم اعلام کرد و باید در انتظار تثبیت معاملات بازار سرمایه باشیم.

۸٫  وزیر اقتصاد گفته است: تضمین با ذات سرمایه در تضاد است و نمی‌توان هیچ ضمانت و اطمینان خاطری در این زمینه داد. در تمام دنیا هم از بازار سرمایه حمایت می‌شود که دولت ایران هم حمایت خود را از بورس ادامه می‌دهد.

۹٫ عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، از بررسی ماده ۱ و ۴ طرح جامع فولاد، در وزارت صنعت خبر داد و گفت: در این طرح کف عرضه محصولات فولادی در بورس تعیین خواهد شد.

۱۰٫ بر اساس اظهارات امید علی پارسا رئیس سازمان امور مالیاتی اخذ مالیات از خودروها و خانه‌های لوکس در کمیسیون اقتصادی دولت تصویب شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.