تاریخ امروزجمعه , ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

پیش بینی 5 کارشناس بازار سرمایه درباره وضعیت بازار بورس هفته جاری (هفته اول دی 99)

پیش بینی 5 کارشناس بازار سرمایه درباره وضعیت بازار بورس هفته اول دی 99

در این مطلب پیش بینی 5 کارشناس بازار سرمایه درباره وضعیت بازار بورس هفته اول دی 99 را در اختیار شما قرار می دهیم. شاخص بازار سرمایه هفته گذشته افت چشم گیری داشت و در آخرین روز معاملاتی با 14 هزار واحد در 1 میلیون و 413 هزار و 430 واحد ایستاد.

عرضه اولیه های هفته اول دی ماه 99

پیش بینی 5 کارشناس بورس از وضعیت بازار سهام هفته جاری

به گزارش بورس فردا و به نقل از تجارت‌نیوز، برآیند پیش‌بینی کارشناسان این است که احتمالا در هفته جدید بورس یک روند امیدبخشی را از سر بگیرد و در مقابل بازار ارز و طلا احتمالا یک روند باثبات را پشت سر بگذارند.

محمد کشتی‌آرای، نایب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران: برای هفته جدید  پیش‌بینی می‌شود قیمت طلا دیگر میلی به گران یا ارزان شدن ندارد. بنابراین احتمالا هفته آینده قیمت طلا در محدوده یک میلیون و 131 هزار تومان داد و ستد شود.

مهدی پورمهر، کارشناس اقتصادی: امکان محتمل استمرار تحریم‌ها، قیمت دلار را در ۲۶ تومن محکم‌تر می‌کند.

محمد خبری‌زاد، کارشناس بازار سرمایه: گزارش‌های ماهانه و 9 ماهه می‌تواند بر روند بازار سهام تاثیرگذار باشد.

سلمان نصیرزاده، کارشناس بازار سرمایه: احتمالا هفته بعد بازار سهام متعادل است و احتمالا روند تعادلی بازار سهام رو به بهبودی باشد، شروع معاملات بازار سهام مثبت خواهد بود اما نکته مهم بازار هفته آتی این است که از روند مثبت به سمت روند نزولی پیش برود.

حمید اسدی، حقوقدان و کارشناس بازار سرمایه: بازگشت شاخص کل بستگی به دو عامل دارد؛ اول اینکه باید سریعا محدودیت‌هایی برای بازارگردان‌ها در خرید سهام وضع شود. عامل دوم هم حمایت از بازار سرمایه از طریق صندوق تثبیت بازار سرمایه است.

در همین حال وزیر اقتصاد نیز با بیان اینکه پیشنهاد می‌کنم مگر به غیر از ضرورت، افراد برای سهام عدالت سهامداری کنند و اساسا از منافع کوتاه مدت و بلندمدت آن بهره‌مند شوند، گفته است: با انتشار گزارشات شرکت‌ها و مشخص شدن میزان سودآوری قابل توجه بسیاری از این شرکت‌ها، انتظار داریم شاهد رونق هرچه بیشتر بازار باشیم.

عاشق مسافرت و ماجراجویی و موزیک و ورزش، مدتی هست دارم در اینترنت فعالیت میکنم و بنظرم اشتراک گذاری مطالب آموزشی به فرهنگسازی ایران کمک میکند و هم روحیه‌شون بهتر می شود. دوستتون دارم :) با ارسال نظراتتون در مطالبم بهم انرژی بدین در آخرم میگم : "سعی کنید بهترین خودتون باشید"

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *