The news is by your side.

پیش بینی بازار بورس شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ / نیاز بازار بورس چیست؟

در این مطلب به پیش بینی بازار بورس شنبه 14 فروردین 1400 می پردازیم.

0

بازار بورس در آخرین روز هفته هم دست از روند نزولی برنداشت. امروز چهارشنبه ۱۱ فرودین ماه ۱۴۰۰ بازار سرمایه با عرضه نسبی آغاز به کار کرد و در دقایق اولیه عرضه زیادی به چشم نخورد و فقط شاخص کل به میزان ۲۸۹ واحد نسبت به روز معاملاتی قبل افت کرد اما در ادامه جریان معاملات، عرضه شدت گرفت و شاخص را به میزان ۸ هزار و ۶۵۰ واحد منفی کرد. با ما همراه باشید تا در ادامه این مطلب به پیش بینی بازار بورس شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ می پردازیم.

مطالب پیشنهادی: 

پیش بینی بازار بورس شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰

همانطور که در مطالب قبلی بارها به آن اشاره کردیم در شرایط فعلی بازار سرمایه قدرت فروشندگان و تعداد خریداران بسیار کاهش پیدا کرده و بازار تشنه نقدینگی و پول هوشمند می باشد که بخشی از این نقدینگی با جلب اعتماد سهامداران جلب می شود و بخش دیگر آن به اخبار سیاسی بستگی دارد.

برخی از کارشناسان بازار سرمایه بر این باورند که تا پیش از انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ وضعیت بازار به همین شکل است، یعنی ۱ روز مثبت ۲ روز منفی، تا دید که دغدغه دولت بعدی چیست با این حال عده ای دیگر از تحلیلگران می گویند که این بازار با کمی حمایت دولت و سهامداران حقیقی رشد می کند زیرا بسیاری از سهم های این بازار پس از اصلاح، بسیار ارزنده می باشند.

مهدی رضایتی کارشناس بازار سرمایه معتقد است که باید با جلب اعتماد سرمایه گذاران حقیقی بازار را رشد داد. در هفته پایانی اسفند افزایش حجم معاملات را شاهد بودیم که همین موضوع می‌تواند امیدوار کننده باشد که با گذر زمان اعتماد برگردد و بازار به روند تعادلی خود نزدیک‌تر شود.

با توجه به نظر کارشناس بازار سرمایه و تحلیلگران بازار سرمایه، وضعت بازار بورس شنبه ۱۴ فروردین ماه ۱۴۰۰ بستگی به عملکرد و کنترل رفتار هیجانی سهامداران حقیقی دارد.

نقشه بازار بورس امروز چهارشنبه ۱۱ فروردین ماه ۱۴۰۰

نقشه بازار بورس امروز چهارشنبه 11 فروردین ماه 1400
نقشه بازار بورس امروز چهارشنبه ۱۱ فروردین ماه ۱۴۰۰
  • وضعیت شاخص کل : با افت ۸ هزار و ۶۵۰ واحدی به ۱ میلیون و ۲۹۴ هزار و ۵۴۳ واحد رسید.
  • وضعیت شاخص هم وزن : با افت ۱۹۳ واحد به ۴۴۲ هزار و ۶۴۵ واحد رسید.
  • ارزش بازار : ۵۱,۷۲۴,۹۷۱٫۳۴۶B
  • ارزش معاملات : ۳۸,۴۶۱٫۷۹۲B
  • تعداد معاملات : ۴۷۰,۲۴۴
  • حجم معاملات : ۳٫۹۲۷B
  • نمادهایی که بیشترین کاهش را داشتند : ثزاگرس، وثخوز، بمیلا ،وثنو، وحافظ
  • نمادهایی که بیشترین افزایش را داشتند : فاراک، حسینا، اعتلا، رافزا، شصدف
  • نمادهای پر معامله : برکت، سپیدار، شستا، اپال، شتران
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.