اخبار بورس

پیش بینی بورس 11 اسفند 1400

بورس در این روزها با حرکت نوسانی همراه بود و امروز شاخص کل بورس  به محدوده یک میلیون و ۲۸۱ رسید. به گفته کارشناسان اخبار مثبت از توافق هسته‌ای، مذاکرات روسیه و اوکراین و قیمت‌های جهانی می‌تواند مسیر بورس را تغییر دهد.

پیش بینی بورس 11 اسفند 1400

به گزارش بورس فردا و به نقل از تجارت نیوز بورس در این هفته روند نوسانی را پشت سر گذاشت و در نهایت شاخص کل رشد ۰.۲درصدی داشت.

خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران درباره مذاکرات می‌گوید: ‌پیش‌نویس به صورت مشترک آماده شده و بالای ۹۸ درصد به صورت مشترک نگاشته شده و آنچه باقیمانده مواردی است که باید مرتفع شود. در خصوص موضوعاتی در حوزه رفع تحریم‌‌ها، تضامین و برخی ادعاهای سیاسی در حوزه فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای ایران (پادمان) باید در یک بستر مناسب آماده شود.

در پنجمین روز عملیات روسیه در اوکراین، دو طرف مذاکراتی را در بلاروس برای کاستن از تنش و درگیری آغاز کرده‌اند.

چه عواملی روی بورس تاثیر می‌گذارد؟

احمد اشتیاقی، کارشناس بازارسرمایه می‌گوید: با توجه به معاملات امروز و قیمت‌های جهانی محصولات مختلف، معاملات روز چهارشنبه متعادل دنبال می‌شود.

این کارشناس بازار سرمایه توضیح می‌دهد: با توجه به اخبار مذاکرات، توافق میان روسیه و اوکراین ممکن است معاملات بورس متعادل روبه‌بالا یا رو به پایین باشد. اگر خبرهای مثبت برسد روند بورس مثبت با خبر عدم توافق منفی می‌شود.

وی اظهار می‌کند: طی روزهای اخیر قیمت‌های جهانی خصوصا اوره به علت جنگ میان روسیه و اوکراین افزایش داشته است.

اشتیاقی با اشاره به مذاکرات ادامه می‌دهد: اما و اگر مذاکرات برجام باعث شد که روزهای شنبه و یکشنبه بازار کمی سرخ‌پوش شود.

وی تاکید می‌کند: توافق عامل تعیین کننده برای بازار سهام است.

این کارشناس بازار سرمایه توضیح می‌دهد: بورس زمانی رشد می‌کند که یک خبر از برجام برسد. در غیر این صورت نقدینگی وارد بازارهای موازی همانند؛ مسکن، دلار، طلا و سکه می‌شود.

وی در ادامه اظهار می‌کند: باید دید که در صورت احیای برجام قیمت دلار به چه محدوده‌ای می‌رسد. بسیاری از فعالان بازار در انتظار تعیین و تکلیف برجام و تعیین قیمت دلار هستند.

اشتیاقی در نهایت می‌گوید: به صورت سنتی اسفند، ماه پر عرضه‌ای است و میزان فرشنده در بازار بالاست. نمی‌توان انتظار رشد عجیبی از بازار داشت.

این کارشناس بازارهای مالی در نهایت تاکید می‌کند: سال آینده ورود نقدینگی جدید به بورس را خواهیم داشت. احتمالا معاملات سال آینده تغییر مسیر بدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا