سبدگردان هدف

پیش بینی بورس فردا ۲۱ مهر ۱۴۰۰

پیش بینی بورس فردا 21 مهر 1400

در این مطلب پیش بینی بورس فردا ۲۱ مهر ۱۴۰۰ را با شما به اشتراک می گذاریم.

0

سلام عرض می کنم خدمت بورس فردایی های عزیز، در این مطلب در خدمت شما هستیم با موضوع پیش بینی بورس فردا ۲۱ مهر ۱۴۰۰. امروز شاهد عرضه در کلیت بازار بودیم و شاخص کل در ابتدا ۵ هزار واحد و در آخر ۳۸ هزار واحد نسبت به روز معاملاتی قبل افت کرد.

پیش بینی بورس فردا ۲۱ مهر ۱۴۰۰

به گزارش بورس فردا، امروز سه شنبه ۲۰ مهر ماه ۱۴۰۰ بازار سرمایه با عرضه بازگشایی شد و شاخص کل در ابتدا ۵ هزار و ۸۰۰ واحد افت کرد و در ادامه افزایش عرضه در کلیت بازار مشاهده شد و در آخر شاخص کل ۳۸ هزار و ۷۷۲ واحد و شاخص هم وزن ۱۲ هزار و ۱۸۴ واحد نسبت به روز معاملاتی قبل افت کرد.

طی جریان معاملات امروز بازار سرمایه پنج نماد  “فارس”، “شستا”، “فولاد”، “فملی”، “کگل”،”شپنا”، “تاپیکو” بیشترین تاثیر منفی را بر افت شاخص کل داشتند.

متاسفانه بر خلاق تصور ها و پیش بینی کارشناسان بازار سرمایه، امروز بازار بورس با روند نزولی همراه شد و دلیل آن می توان خداحافظی علی دهنوی از سازمان بورس دانست. چرا که وزیر اقتصاد دولت سیزدهم تصمیم به تعویض رئیس این سازمان گرفته است.

علی دهنوی در پیام خداحافظی خود به این نکته اشاره کرده، که نباید این رفت و آمد ها بر روند بازار سرمایه اثر گذار باشد و تغییر رئیس سازمان بورس امری عادی می باشد، اما بازار امروز خلاف آن را ثابت کرد.

از سوی دیگر اغلب سهامداران ترس ریزش قیمت دلار را دارند چراکه سیگنال‌های رئیس بانک مرکزی و شروع مذاکرات برجام بر قیمت دلار موثر می باشد.

پیام الیاس کردی کارشناس بازار سرمایه در صفحه اینستاگرام شخص خود گفت: وضعیت کنونی بازار سرمایه طبیعی بوده و سرمایه گذاران باید با دید بلند مدت وارد این بازار شوند. وی با بیان اینکه من روز گذشته خریدار بودم و اکنون مقداری متضرر شدم اما فرق من با سهامداران عجول در اینه که اگر من ۲۰ درصد دیگر هم ضرر کنم برایم اهمیتی ندارد چون با دید بلند مدت وارد شدم.

با توجه به مطالب ارائه شده، پیش بینی بازار بورس فردا چهارشنبه ۲۱ مهر ماه ۱۴۰۰ بسیار دشوار می باشد ،اما به نظر می رسد با توجه به ریزش امروز ، فردا کمی وضعیت متعادل باشد.

نقشه بازار بورس امروز

نقشه بازار بورس امروز
نقشه بازار بورس امروز

  • وضعیت شاخص کل: با افت ۳۸ هزار و ۷۷۲ واحدی به ۱ میلیون و ۴۱۸ هزار و ۲۷۱ واحد رسید.
  • وضعیت شاخص هم وزن : با افت ۱۲ هزار و ۱۸۴ واحدی به ۴۰۱ هزار و ۵۷۴ واحد رسید.
  • ارزش بازار : ۵۷,۰۰۴,۲۰۳٫۷۳۶B
  • ارزش معاملات : ۴۹,۶۰۰٫۲۶۳B
  • تعداد معاملات : ۵۶۸,۱۲۷
  • حجم معاملات : ۶٫۰۷۰B
  • نمادهایی که بیشترین کاهش را داشتند : بالاس، شبصیر، کپرور، ما، گدنا
  • نمادهایی که بیشترین افزایش را داشتند: شکام، ولیز، توسن، نطرین، سلار
  • نمادهای پر معامله : توسن، فجهان، فسبزوار، دی، کیمیاتک
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.