اخبار بورس

پذیرش شرکت ها در بورس به ۱ ماه

وزیر اقتصاد گفت: گفت: هر شرکتی که مدارکش آماده باشد، می‌تواند طی یک ماه در بورس پذیرش شود در حالی که این روند قبلاً تا یک سال هم طول می‌کشید.

فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی پس از دیدار با اعضای اتاق بازرگانی تهران گفت: بخش خصوصی یکی از رکن‌های اصلی توسعه اقتصادی کشور است و حل مشکلات این بخش می‌تواند نقش بسزایی در تحقق شعار سال (جهش تولید) داشته باشد.

هم چنین با بیان هدف از این نشست، که شنیدن صدای بخش خصوص و پیگیری مشکلات آن‌ها در حوزه کسب و کار بود، افزود: عمده تقاضای نمایندگان بخش خصوصی، تسهیل شرایط کسب و کار، تأمین مالی، مالیات و گمرک بود که برخی موارد در همین جلسه پیگیری و بررسی شد.

وی همچنین از استقبال بخش خصوص از پنجره واحد فیزیکی خبر داد و گفت: این پنجره در 4 استان دیگر ایجاد می‌شود و مهمتر اینکه تا دهه فجر امسال سامانه ای ایجادخواهد شد که فعالان بخش خصوص برای دریافت یک مجوز یا تأسیس یک شرکت درگیر مشکلات آزار دهنده نباشد.

ایجاد شرایط مناسب برای استفاده مؤدیان از قانون بخشودگی جرائم مالیاتی

وی عرافزود: مؤدیانی که بتوانند مالیات خود را زودتر از موعد پرداخت کنند، به ازای هر ماه، از 1.5 درصد پاداش برخوردار خواهند شد که سالانه 18 درصد می‌شود که این رقم از سود بانکی هم بیشتر است.

حضور شرکت‌های بزرگ در بازار سرمایه

دژپسند با حمایت از شرکت‌های بزرگ برای حضور در بازار سرمایه خبر داد و گفت: هر شرکتی که مدارکش آماده باشد، می‌تواند طی یک ماه در بورس پذیرش شود در حالی که این روند قبلاً تا یک سال هم طول می‌کشید.

براساس قانون برای پذیرش شرکت‌ها در بورس، سازمان امور مالیاتی باید 10 سال گذشته‌ی آن‌ها را از نظر مالیاتی بررسی کند، اما مقرر شد برای حمایت از شرکت‌ها و تسهیل شرایط، این قانون برای امسال انجام نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا