اخبار بورس

مخالفت وزیر صنعت با نحوه عرضه خودرو در بورس کالا

علی جدی نماینده مجلس و عضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه اجرای طرح عرضه خودرو در بورس کالا، باعث کاهش اختلاف قیمت به میزان ۷۰ تا ۸۰ درصد حاشیه بازار و کارخانه می شود گفت وزیر صنعت با نحوه عرضه خودرو در بورس کالا مخالف است.

مخالفت وزیر صنعت با نحوه عرضه خودرو در بورس کالا

به گزارش بورس فردا و به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، علی جدی درخصوص طرح دولت و مجلس برای خودرو که اخیراً از سوی وزیر صنعت مطرح شده به مهر گفت: این طرح ساماندهی خودرو سبک است که در کمیسیون صنایع در دست بررسی است و قرار شد با وزارت صنعت به یک اتفاق نظری برسیم و برای اجرا تصویب شود.

وی افزود: این طرح در صحن کمیسیون صنایع بررسی و دوباره به کارگروه ارجاع داده شد تا اصلاحاتی انجام شود. یکی از مهمترین مباحثی که قرار شده مورد اصلاح قرار گیرد بحث عرضه خودرو در بورس است چراکه این سیاست هنوز مخالفانی دارد و مقرر شده با انجام اصلاحاتی، طرح نهایی شود.

این نماینده مجلس درباره اینکه آیا در طرح الزامی برای عرضه تمامی محصولات خودرویی در بورس در نظر گرفته خواهد شد یا خیر، تصریح کرد: هدف این است که همه محصولات در بورس عرضه شود تا از این طریق شفافیت عرضه خودرو افزایش یابد و انگیزه‌ای برای تولید بیشتر خودروساز ایجاد شود. اما وزیر صنعت با نحوه عرضه تمامی محصولات خودرو در بورس یک مقدار مخالف است و هنوز بطور کلی در مورد عرضه خودرو در بورس با وزیر به توافق نرسیده ایم که البته در حال رایزنی و بررسی هستیم و به زودی به یک اتفاق نظری خواهیم رسید.

جدی در خصوص تأثیر عرضه خودرو در بورس بر قیمت این محصول عنوان کرد: قطعاً این اقدام قیمت خودرو را در حاشیه بازار کاهش خواهد داد اما احتمال اینکه قیمت حاشیه بازار به قیمت درب کارخانه نزدیک شود، کم است. پیش بینی می‌شود در صورت تصویب و اجرای طرح، اختلاف قیمت حاشیه بازار با قیمت کارخانه ۷۰ تا ۸۰ درصد کاهش یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا