اخبار بورس

اعلام ورود شستا ( شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی) به بورس

به گزارش بورس فردا  بهنقل از روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی، محمد رضوانی فر  در مورد عرضه شستا بیان کرد که ب برنامه داریم حداکثر تا هفته اول اردیبهشت ماه سال جاری شستا عرضه شود و با انجام مراحل اداری و کاری  و همکاری مثال‌زدنی سازمان بورس و همه ارکان آن، به زودی نماد معاملاتی این شرکت با نماد شستا عرضه خواهد شد.

وی افزود: عرضه سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی همچنان ادامه دارد و قصد داریم در سال جاری سهام شرکت‌های سیمان تأمین، ذغال سنگ پرورده طبس، تامین سرمایه امین ، ملارد شیر، لطیف ، چوب و خزر کاسپین و صنایع عمومی تامین را به بورس بیاوریم.

 هم چنین درباره عرضه اولیه سهام شرکت سرمایه گذاری صبا تامین بیان کرد که  با درج نماد معاملاتی «صبا» و آگهی عرضه اولیه صبا در تاریخ 17/1/98 شرکت سرمایه گذاری صباتامین روز چهارشنبه 20 فروردین ماه 1399 در فرابورس ایران عرضه می‌شود.

بازدهی شرکت سرمایه گذاری صبا درسال جاری

وی با بیان اینکه بازدهی پرتفوی این شرکت در سال مالی جاری بیش از 270 درصد بوده است، ادامه داد: شرکت سرمایه گذاری صبا تامین در 9 ماهه اول سال مالی جاری حدود 2710 میلیارد تومان سود خالص کسب کرده است.

 سرمایه شرکت سرمایه گذاری صبا تامین 15 هزار میلیارد ریال است و به لحاظ سرمایه ثبتی و ارزش این شرکت در گروه “سرمایه‌گذاری‌ها” در رده نخست قرار دارد.

شرکت سرمایه گذاری صبا تامین یکی از شرکت های زیر مجموعه شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی است که در زمینه سرمایه گذاری و مدیریت سبد سهام فعالیت می کند این شرکت حدود 50 درصد از سهام شرکت صدر تامین را در اختیار دارد و سهام‌دار بلوکی در برخی نمادهای بانکی و بیمه ای است.

شرکت سرمایه گذاری صبا تامین به عنوان یک شرکت سرمایه گذاری مدیریت پرتفویی از سهام شرکت های بورسی و غیر بورسی و متنوع را داراست.

 میزان بورس شرکت سرمایه گذاری صبا

میزان بورس این شرکت 72 درصد از پرتفوی شرکت سرمایه گذاری صبا  میباشد  و به لحاظ تنوع صنعت در شرکت های بورسی، 32 درصد ارزش روز پرتفوی متعلق به صنعت استخراج کانه های فلزی، 30 درصد بانک‌ها و مؤسسات اعتباری، 12 درصد صنعت شیمیایی و پتروشیمی، 8 درصد صنعت دارو، 6 درصد صنعت فلزات اساسی، 5 درصد بیمه و بازنشستگی و مابقی سرمایه در سایر صنایع، سرمایه‌گذاری شده است.

پرتفوی‌ غیربورسی شرکت نیز شامل 19 درصد سهام شرکت سنگ آهن مرکزی، 29 درصد تامین سرمایه امین ،100درصد سرمایه‌گذاری هامون شمال و 100 درصد کارگزاری صباتامین می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا