اخبار بورس

نظر خودروسازان درباره عرضه خودرو در بازار بورس

آیا خودروسازان با عرضه خودرو در بورس موافقند؟ مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در رابطه با عرضه خودرو در بازار بورس گفت هنوز تصمیماتی در این رابطه گرفته نشده است، اما گروه صنعتی ایران خودرو قطعا تابع تصمیماتی است که در سیاست کلان گرفته می شود.

مشاهده اخبار روز: کاهش قیمت دلار چه تاثیری بر بازار بورس می گذارد؟

خودروسازان با عرضه خودرو در بازار بورس موافقند

به گزارش بورس فردا و به نقل از خبرگزاری تسنیم، به نقل از باشگاه خبرنگاران فرشاد مقیمی مدیرعامل ایران خودرو در خصوص عرضه خودرو در بورس، گفت: گروه صنعتی ایران خودرو در خصوص عرضه خودرو در بورس، تابع تصمیماتی است که در سیاست کلان گرفته می شود.

او با تاکید بر اینکه امروز هیچ تصمیم قطعی برای عرضه خودرو در بورس گرفته نشده است، ادامه داد: بحث های کارشناسی و جلسات متعددی برای عرضه خودرو در بورس برگزار شده است اما هنوز هیچ تصمیم قطعی برای عرضه خودرو در بورس گرفته نشده است. حسن هایی از این کار می توان متصور بود اما از طرفی ممکن است مشکلاتی هم به وجود آورد. در مجموع هنوز جمع بندی های لازم در این خصوص گرفته نشده است و باید اجازه داد که فرآیندهای کارشناسی انجام شود و طی چند روز آینده به جمع بندی نهایی خواهند رسید.

هیچ خودرو معوقی در حوزه فروش فوق العاده نداریم

مدیرعامل ایران خودرو در خصوص چگونگی عرضه خودرو در بورس، گفت: عرضه خودرو در بورس در قالب یک پکیج خواهد بود که در آن هم افزایش تولید خواهیم داشت و در مقابل خودروها دیگر ناقص تولید نخواهند شد و به نوعی به روز خودرو را تولید خواهیم کرد. امروز این توفیق را داریم که هیچ خودرو معوقی در حوزه فروش فوق العاده نداریم.

این مقام مسئول تشریح کرد: تمام سعی ما بر این است که به فوریت به این برسیم که هیچ پیش فروشی معوق نمانده باشد و نه تنها فروش فوق العاده بلکه پیش فروش ها را هم به موقع تحویل دهیم. اکنون این توفیق را داریم که از 200 هزار دستگاه معوق به 30 هزار دستگاه رسیده ایم.

مقمیمی با بیان اینکه همکاری های لازم در خصوص تامین قطعه در حال شکل گیری است، گفت: دانش بنیان ها، موسسات دانشگاهی و صنایع نظامی به این صنعت کمک زیادی کرده اند و در آینده اخبار خوبی در تولید برخی اقلام مهم صنعت خودرو را خواهیم داد که توسعه بسیار بزرگی خواهد بود. قطعاتی که امروز با کسری مواجه هستیم به قطعات وابسته به خارج از کشور بر می گردد که تحریم در آن نقش داشته است.

مدیرعامل ایران خودرو گفت: اکنون برخی اقلام که نیاز به واردات دارد، تامین شده و در گمرکات مانده که گمرک همکاری خوبی در زمینه ترخیص آنها داشته است. گروه صنعتی ایران خودرو حتی در ایام تعطیلات نیز فعالیت دارد و طبق یک برنامه مشخص پیش می رویم و به جایی خواهیم رسید که هیچ خودرو ناقصی تولید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا