اخبار بورسنماد ها

جزئیات دعوای پارسیان و شپترو

شپترو چند روز پیش مدعی طلب از بیمه پارسیان شده بود که در پی آن پارسیان نیز ادله ای برای رفع اتهام خود منتشر کرد. بر اساس اعلام ناظر بازار، نماد پارسیان تا تاریخ ۱۳ آذر تعلیق شد.

جزئیات دعوای پارسیان و شپترو

به گزارش بورس فردا و به نقل از تجارت نیوز،  بر اساس اعلام ناظر بازار، نماد پارسیان تا تاریخ ۱۳ آذر تعلیق شد. آخرین معاملات این نماد روز چهارشنبه انجام شده بود.

این در حالی است که امروز صبح پارسیان شفاف‌سازی را برای رفع تعلیق انجام داده بود. چندی پیش شرکت پتروشیمی آبادان مدعی طلب از بیمه پارسیان شده بود. با این حال پارسیان با این شفاف‌سازی مدعی است این ادعای شپترو بی‌پایه و اساس بوده و ادعای خسارت بیمه‌گذار فاقد هرگونه اثر، سندیت و وجاهت است.

سیگنال های مثبت کدال به بورس ۳۰ آبان ۱۴۰۰

پارسیان در گزارش شش ماهه منتهی به شهریور ۱۴۰۰ در مجموع از دریافت حق بیمه‌ها نزدیک ۱٫۵ هزار میلیارد تومان درآمد داشته که ۲۷ درصد بیشتر از مدت مشابه پارسال بوده است.

این در حالی است که خسارت‌ها و مزایای پرداختی خالص این بیمه یکهزار میلیارد تومان بوده است. بدین ترتیب سود خالص پارسیان در ۶ ماه نخست امسال ۱۹۶ میلیارد تومان به ثبت رسیده که معادل سود ۳۹۵ ریالی به ازای هر سهم است.

این شرکت همچنین در مهر ماه در مجموع ۲۹۰ میلیارد تومان حق بیمه دریافت کرده و ۱۵۰ میلیارد تومان هم به مشتریانش جبران خسارت داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا