اخبار بورس

بررسی نقدها به عرضه اولیه سرخابی ها

عدم شفافیت یکی از مهمترین نقدهای کارشناسان  سهامداران به عرضه اولیه 2 باشگاه استقلال و پرسپولیس است که در ادامه به بررسی هرچه بیشتر آن پرداختیم.

بررسی نقدها به عرضه اولیه سرخابی ها

به گزارش بورس فردا و به نقل از تجارت نیوز فرابورس امروز میزبان پذیره‌نویسی استقلال و پرسپولیس بود.

بر همین اساس خریداران سهام باشگاه پرسپولیس باید به ازای هر سهم ۳۳۸ تومان و برای باشگاه استقلال ۲۹۱ تومان به ازای هر سهم پرداخت کنند. حداکثر سهام قابل خرید برای متقاضیان سهام پرسپولیس ۸۸۵ سهم و برای استقلال ۱۰۳۰ سهم است. همچنین حداکثر مبلغ خرید ۳۰۰ هزار تومان است.

بسیاری از کارشناسان اقتصادی و بازار سرمایه تاکید دارند که عرضه استقلال و پرسپولیس با این صورت مالی‌ها چیزی جز زیان در پی ندارد.

از سوی دیگر فعالان فضای مجازی نیز نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند و نوشتند که خرید سهام استقلال و پرسپولیس زیان‌آور است.

پرداخت بدهی از جیب مردم؟

سعید ابراهیمی، فعال بورسی نوشت: «خرید سهام استقلال و پرسپولیس مصداق خودکشی اقتصادی است.»

امیر توپچی‌پور، فعال بازار سهام: «خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس یعنی چه؟ به پرداخت بدهی دولت از جیب ملت از طریق بورس خصوصی‌سازی یا واگذاری سهام به هواداران گویند!»

یک فعال اقتصادی نوشت: «شلخته ترین واگذاری تاریخ کشور امروز قراره انجام بشه. لطفا رکورد نزنید، لطفا قفل های چند ده ساله رو باز نکنید، ما از شما انتظار تدبیر داریم نه رکوردشکنی. دو تیم استقلال و پرسپولیس آماده واگذاری نیستند. یک کار نپخته دیگه رو به فضای شلخته اقتصادی کشور اضافه نکنید.»

کاربران دیگری نیز نوشتند:

«دو بنگاه (استقلال، پرسپولیس) فاسد، غیرشفاف، زیان ده، با کلی دعوای حقوقی و بدهی‌ احتمالی و مبهم در مدل درآمدی با مدیران ناکارا رو میخوان عرضه کنن(با حفظ مالکیت و کاملاً سیاسی)، بعد به مردم(هوادار) میگن هیجان ندین و هیجانی خرید نکنید جرمه!»

«اونهایی که سهام پرسپولیس و استقلال می خرید بدانید و آگاه باشید پول شما صرف بدهی ها و زیانهای انباشه سالهای قبل خواهد شد. لذا حداقل تا سالها سودی توزیع نخواهد شد.»

«حساب و کتاب بازاری میگه سهام استقلال و پرسپولیس پس از عرضه باید سقوط کنه. خیلی گرون دارن عرضه میشن و بازار این رو فهمیده. منتها اینکه یک عده به دلیل هواداری بخوان سهام این دو باشگاه رو بکشن بالا، بحثش فرق می کنه.»

«آنچه امروز برای استقلال و پرسپولیس با عنوان خصوصی سازی در حال روی دادن است، آغاز فروپاشی و اضمحلال این دو باشگاه با چنین ظرفیت مردمی بی نظیر است.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا