اخبار بورس

بازگشایی نماد خودرو و خساپا که به شرط دریافت مجوز

از ان جاییکه نماد دو شرکت ایران خودرو و سایپا از ۲۶ و ۲۷ اسفند سال گذشته به دلیل برگزاری مجمع فوق العاده و افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها بسته است  و حالادر روزهای رونق بازار سهام، سهامداران این دو شرکت  به دنبال برگشت به بازار بورس  میباشند .

بر این اساس ، «خودرو» بعد از دریافت مجوز افزایش سرمایه ۱۸۷۲ درصدی از تجدید ارزیابی دارایی‌ها، ۲۷ اسفند با برگزاری مجمع فوق العاده آنلاین، سرمایه اسمی را از از ۱٫۵۳ به ۳۰٫۱ هزار میلیارد تومان رساند و به بزرگترین شرکت بورسی از لحاظ سرمایه اسمی تبدیل شد.

در 28 اسفند ماه «خساپا» هم با اعمال افزایبش سرمایه ۳۹۸ درصدی، سرمایه اسمی را از ۳٫۹ به ۱۹٫۵ هزار میلیارد تومان رسانده است.

توضیح مقام مسئول در سازمان بورس

در ابطه با این موضوع علی‌اکبر خادم ( رئیس اداره نظارت)  بر ناشران گروه صنعتی و معدنی سازمان بورس توضیح داد: طبق ضوابط و مقررات، بازگشایی نماد شرکت‌ها بعد از افزایش سرمایه بیش از ۲۰۰ درصدی منوط به ثبت سرمایه جدید در اداره ثبت شرکت‌ها بوده و ایران خودرو و ساپیا، هنوز به دلیل لزوم اخذ مجوز از سازمان خصوصی سازی و عدم برگزاری جلسات به علت شرایط کرونایی، نتوانسته‌اند مجوز لازم را دریافت کنند.

و در ادامه بیان کرد که : برای  بازگشایی نماد خودرو و خساپا که به شرط دریافت مجوز سازمان خصوصی سازی و سپس ثبت سرمایه جدید در اداره ثبت شرکت‌ها میباشد و هر زمان که این  مرحله طی شود . ابهامی نباشد در اولین فرصتجهت بازگشایی نماد این دو شرکت اقدام میشود .

توضیح معاون سازمان خصوصی سازی

ابوالقاسم شمس جامخانه عضو هیات عامل سازمان خصوصی سازی و معاون شرکت ها و قیمت گذاری بنگاه ها هم با تایید نکات اعلامی خادم به بورس پرس گفت : فردا دوشنبه، جلسه هیات واگذاری برگزار و مصوبه لازم برای صدور مجوز افزایش سرمایه ایران خودرو و سایپا صادر می شود تا به سرعت فرایند ثبت در اداره شرکت ها فراهم شود.

منبع: بورس پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا