اخبار بورس

بازبینی معاملات بورس در هفته‌ی اخیر

به گزارش بورس فردا شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز چهارشنبه (سوم اردیبهشت) به عدد ۷۴۱ هزار و ۹۵۲ واحد رسید که در مقایسه با پایان هفته گذشته حدود ۱۵ درصد رشد را تجربه کرد.

 شاخص بورس در پنج روز معاملات هفته‌ جاری، با افزایش ۹۶ هزار و ۱۹۰ واحدهمراه بود ؛ شاخص کل در پایان روز چهارشنبه (۲۷ فروردین) با عدد ۶۴۵ هزار و ۷۶۲ واحد به معاملات پایان داد که این رقم در روز چهارشنبه (سوم اردیبهشت ماه) به عدد ۷۴۱ هزار و ۹۵۲ واحد رسید.

شاخص ها در آخرین روز معاملات هفته گذشته

شاخص آزاد شناور  ۸۲۲ هزار و ۷۲۴ واحد بود که در روز چهارشنبه این هفته به رقم ۹۴۱ هزار و ۸۶۳ واحد رسید و افزایش ۱۱۹ هزار و ۱۳۹ واحدی را رقم زد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) در پایان هفته گذشته ۲۲۵ هزار و ۵۵۸ واحد بود که در هفته جاری این عدد به ۲۵۲ هزار و ۵۷ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) از ۱۵۰ هزار و ۱۰ واحد به عدد ۱۶۷ هزار و ۵۷۰ واحد رسید.

در نمادهای پربیننده در 5 روز معملاتی این هفته

نمادهای بانک ملت، بانک تجارت، فولاد مبارکه اصفهان، گلوکوزان، سرمایه گذاری خوارزمی، پالایش نفت اصفهان و شرکت ملی صنایع مس ایران جز نمادهای پربیننده قرار داشتند.

در هفته‌ای که گذشت شیمیایی، بانک‌ها، فرآورده‌های نفتی، صنایع غذایی به جز قند و شکر، سرمایه گذاری‌ها، مواد دارویی، فلزات اساسی، سیمان، خودرو و قطعات، بیمه و بازنشسته، کانی‌های غیرفلزی، کانی‌های فلزی و چند رشته‌ای صنعتی با رشد مثبت بر شاخص کل همراه بودند.

و همچنین  بانک‌ها و موسسات اعتباری، سرمایه گذاری‌ها، فرآورده‌های نفتی، شیمیایی، فلزات اساسی، سیمان، آهک و گچ، مواد دارویی، صنایع غذایی به جز قند و شکر، خودرو و قطعات، بیمه و بازنشستگی، کانه‌های فلزی، صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله، انبوه سازی املاک و مستغلات، حمل و نقل انبارداری و ارتباطات، واسطه‌گری‌های مالی و پولی، محصولات کاغذی، محصولات فلزی، فنی و مهندسی نسبت به دیگر صنایع بیشترین حجم معاملات را داشتند.

همچنین  بیشترین میزان از ارزش معاملات را شیمیایی، فرآورده‌های نفتی، بانک‌ها و موسسات اعتباری، سرمایه‌گذاری‌ها، فلزات اساسی، مواد دارویی، سیمان، آهک و گچ، خودرو و قطعات، صنایع غذایی به جز قند و شکر، کانه های فلزی، حمل و نقل، بیمه و بازنشستگی، محصولات فلزی، انبوه‌سازی املاک و مستغلات، واسطه‌گری‌های مالی و پولی و صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله به خود اختصاص دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا