اخبار بورس

رشد قابل توجه بازارهای مالی بخصوص بازار سهام در اردیبهشت ماه 99

باتوجه به گزارش تهیه شده توسط بورس فردا در مورد بازار سهام با گذشت دو ماه از سال ۱۳۹۹، تنها جایی که برای سرمایه‌گذاران می‌توانست بیشترین سود را کسب کند همین بازار سهام بوده است. بازار سهام در اردیبهشت ماه امسال بیش از سه برابر دلار بازدهی مثبت داشته است و بازدهی بیشتری را به ثبت رسانده است.

در دومین ماه سال جاری در میان بازارهای مالی، عملکرد بازار سهام نسبت به دیگر بازارها بهتر بوده، به طوری که دلار با تقریبا ۱۰ درصد رشد قیمتی و سکه و طلا نیز با رشد تقریبا ۲۰ درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

بورس

بازار سهام از ابتدای اردیبهشت ماه تا پایان آن شاهد رشد بیش از ۴۲ درصدی بوده است.  و شاخص کل بورس در ابتدای اردیبهشت ماه  هم در سطح ۶۹۰ هزار واحد قرار داشت که با رشد ۴۲٫۹ درصدی بیش از ۲۹۶ هزار واحد افزایش یافت و در سطح ۹۸۶ هزار واحد قرار گرفت.

یک اتفاق مهم که در بازار سهام، دراواخر اردیبهشت ماه امسال  بود عبور شاخص کل از مرز یک میلیون واحد بود ، اما با تغییر روند بازار، شاخص نتوانست جایگاه خود را در این کانال جدید تثبیت کند.

دلار

دلارکه  پرونده خود را در فروردین امسال با قیمت ۱۵ هزار و ۲۵۰ تومان بسته بود در اردیهشت ماه با قیمتی فراتر از آن را به ثبترسید .

دلار در اردیبهشت ماه امسال افزایش قیمت خود را نسبت به فروردین ماه حدود پنج برابر افزایش داد و رشد بیش از دو هزار تومانی قیمت را به ثبت رساند.

قیمت دلار  (در صرافی ملی) که در ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری ۱۵ هزار ۲۵۰ تومان بود با رشد ۱۳٫۵ درصدی در پایان اردیبهشت ماه در سطح ۱۷ هزار و ۳۰۰ تومان قرار گرفته است.

طلا

در اردیبهشت ماه امسال قیمت طلا روند صعودیداشته که در نهایت بازدهی ۲۱ درصدی را طی این دوره به ثبت رسانده که بیش از بازدهی فروردین ماه بوده است.

طلا در فروردین ماه امسال تنها ۱٫۲ درصد افزایش قیمت داشته است.

قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار در بازار آزاد، با رشد ۲۱٫۶ درصدی از ۶۱۰ هزار تومان در ابتدای اردیبهشت ماه امسال به ۷۴۲ هزار تومان در پایان اردیبهشت ماه رسیده است.

بیشترین میزان قیمت طلا در اردیبهشت ماه مربوط به آخرین روز این ماه و معادل ۷۴۲ هزار و ۵۰۰ تومان بوده است.

سکه

و اما قیمت سکه بهار آزادی هم مانند طلا روند صعودی را در دومین ماه سال داشته که در نهایت افزایش قیمت یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی را طی یک ماه به ثبت رسانده است.

به طوریکه در ابتدای اردیبهشت ماه امسال قیمت هر سکه بهار آزادی که شش میلیون تومان بوده و با رشد قابل توجه ۲۳٫۳ درصدی در پایان اردیبهشت ماه به هفت میلیون و ۴۰۷ هزار تومان رسیده است.

در اخرین روز کاری در اردیبهشت ماه بیشترین میزان قیمت سکه بهار آزادی معادل هفت میلیون و ۴۰۷ هزار تومان بوده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا