اخبار بورسنماد ها

تکلیف افزایش سرمایه شستا چه شد؟ (1 آذر 1400)

شرکت بورسی سرمایه گذاری تامین اجتماعی با نماد “شستا” از آخرین مراحل صدور مجوز افزایش سرمایه 1173 درصدی خود در مجمع عمومی عادی سالیانه که در تاریخ 27 مهر 1400 برگزار شد خبر داد که این افزایش سرمایه منتظر تایید سازمان بورس و صدور مجوز آن می باشد.

تکلیف افزایش سرمایه شستا چه شد؟ (1 آذر 1400)

به گزارش بورس فردا و به نقل از گسترش نیوز، در مجمع عمومی عادی سالیانه مورخ ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ مقرر شد میزان سرمایه شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها پس از اخذ مجوز از سازمان بورس اوراق بهادار از ۱۴۲.۰۰۰.۰۰۰ میلیون ریال به ۱.۸۰۷.۳۷۸.۸۷۳ میلیون ریال افزایش کند که این افزایش سرمایه از منظر ریالی در تاریخ بازار سرمایه بی‌سابقه است. در پی پیشنهاد افزایش سرمایه ۱۱۷۳ درصدی سرمایه گذاری تامین اجتماعی از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها اظهار نظر حسابرس منتشر شد تا این شرکت بورسی یک گام دیگر در این مسیر بردارد.

افزایش سرمایه ۱۱۷۳ درصدی شستا بلامانع اعلام شد. براساس این گزارش، طبق نظر حسابرس و بارزس قانونی شرکت، افزایش سرمایه ۱۱۷۳ درصدی “شستا” از محل اعلامی بلامانع است.

به این ترتیب، تنها گام باقی مانده برای افزایش سرمایه “شستا”، تایید سازمان بورس و صدور مجوز است که انتظار می رود بزودی نتیجه، مشخص و گام نهایی افزایش سرمایه انجام شود تا این هلدینگ به بزرگترین شرکت بورس ایران از لحاظ سرمایه اسمی تبدیل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا