اخبار بورس

افت قیمت پالایشی ها برای سومین روز متوالی

امروز 21 مهر 1400 با توجه به افت 21 هزار واحدی شاخص کل بورس نسبت به روز معاملاتی قبل و خروج از کانال 1.4 میلیونی گروه ها پالایشی ها نیز قرمز شدند.امروز قیمت سهام تمامی نمادهای گروه «فراورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای» کاهش یافت و “شپنا”، “شبریز”،” ونفت”، “شپاس”، “شبندر”، “شاوان”، “شراز”، “شسپا”، “شرانل” و” شبهرن” همگی قرمزپوش شدند.

افت قیمت پالایشی ها برای سومین روز متوالی

به گزارش بورس فردا و به نقل از اقتصادنیوز، در معاملات امروز، چهارشنبه 21 مهر 1400، شاخص کل بورس کانال 1.4 میلیونی را از دست داد. شاخص کل نسبت به روز سه‌شنبه 21 هزار و 236 افت کرد و به رقم یک میلیون و 397 هزار واحد رسید.

شاخص هم وزن نیز محدوده 400 هزار واحدی را از دست داد و با افت 8 هزار و 786 واحدی در سطح 392 هزار و 781 واحدی ایستاد.

همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) 416 واحد پائین آمد و در سطح 20 هزار و 67 واحد قرار گرفت.

گروه‌ قرمز بازار
امروز قیمت سهام تمامی نمادهای گروه «فراورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای» کاهش یافت و شپنا، شبریز، ونفت، شپاس، شبندر، شاوان، شراز، شسپا، شرانل و شبهرن همگی قرمزپوش شدند.

هشتمین روز خروج پول حقیقی
روز چهارشنبه برای هشتمین روز پیاپی ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و 765 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد.

در معاملات امروز بیشترین خروج پول حقیقی برای سومین روز متوالی به سهام شپنا (پالایش نفت اصفهان) داشت که ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی آن 81 میلیارد تومان بود. پس از شپنا، برکت (شرکت دارویی برکت) و فملی (شرکت ملی صنایع مس ایران) بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

سهم های تاثیرگذار بر شاخص بورس
امروز نمادهای «فارس»، «پارسان» و «شپنا» بیشترین تاثیر را در افت شاخص کل بورس داشتند.

همچنین سه نماد «انرژی3»، «امین» و «فایرا» نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند.

سهم های تاثیرگذار بر شاخص فرابورس

در فرابورس نیز نمادهای «بپاس»، «آریا» و «کگهر» بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «فجهان»، «غصینو» و «وسپهر» بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند.

پرتراکنش‌ترین نمادها

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس فسبزوار صدرنشین است و برکت و کیمیاتک در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز فجهان، توسن و دی پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

کاهش ارزش معاملات 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 10 هزار و 375 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌‌سه‌شنبه 10 درصد کاهش یافته است. ارزش معاملات خرد نیز با افت 16 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 4 هزار و 839 میلیارد تومان رسید.

افزایش ارزش صف‌های پایانی بازار

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به پایان روز کاری گذشته 248 درصد رشد کرد و در رقم 289 میلیارد تومان ایستاد. اما تعداد نمادهای صف‌های فروش بیشتر بود و 120 سهم صف فروش شدند. ارزش صف‌های فروش پایانی بازار نسبت به دیروز 33 درصد افزایش یافت و 496 میلیارد تومان شد.

نماد انرژی3 (سایر اشخاص بورس انرژی) با صف‌ خرید 201 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از انرژی3، نمادهای فسرب (شرکت ملی سرب و روی ایران) و تکشا (شرکت گسترش صنایع و خدمات کشاورزی) بیشترین صف خرید را داشتند.

بیشترین صف فروش نیز به شپنا (شرکت پالایش نفت اصفهان) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش 185 میلیارد تومانی داشت. پس از شپنا، کدما (شرکت معدنی دماوند) و وسرضوی (شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان خراسان رضوی) بیشترین صف فروش داشتند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا