اخبار بورس

آغاز بورس دوشنبه با افت 200 واحدی شاخص کل

امروز دوشنبه بورس معاملات بازار سهام با افت 200 واحدی شاخص کل بورس  مواجه شد.  هم چنین معاملات بورس با تاخیر 30 دقیقه ای به دلیل  اختلال در هسته آغاز شد ولی فرابورس مطابق با روزهای گذشته از راس ساعت ۹ معاملات خود را شروع کرد.

بورس روز دوشنبه تا ساعت ۱۰،با تاثیر مثبت  سه نماد ومعادن، بورس و کالا به ترتیب با ۴۴۱، ۲۰۱ و ۱۶۱  بر شاخص کل بورس همراه شد .  و وبلمت نیز ۲۸۷واحد شاخص را منفی کرده است. در معاملات فرابورس نیز نماد ومهان بیشترین تاثیر منفی و فرابورس بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص فرابورس داشتند.

هم چنین در ابتدای بورس معاملات بیش از ۲۱۷ هزار معامله انجام شده که بر اساس آنها یک میلیارد و ۲۸۱ هزار سهم با ارزشی بالغ بر  ۱۱ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال خریداری شده است. این در حالی است که در یک ساعت ابتدایی معاملات فرابورس، بیش از ۲۲۰ هزار معامله صورت گرفته که در این میان ۸۸۲ میلیون سهم با ارزشی بالغ بر ۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال دادوستد شده است.

لازم به ذکر است که این اختلال باعث تاخیر میشود.  البته اختلالات قبلی اخیر مربوط به هسته معاملات فرابورس بوده و منجر به تاخیر در شروع معاملات فرابورس در روزهای واپسین سال گذشته شده بود. همچنین در سفارش‌گیری و عدم نمایش درست سفارشات در معاملات آنلاین نیز در روزهای اخیر  از اختلالاتی بود که موجب اعتراض بسیاری از فعالان بورس شده است.

باتوجه به این اختلال در بازاری که ارزش معاملات روزانه آن بالای ۵ هزار میلیارد تومان است و نزدیک ۲ میلیون نفر سرمایه خود را در آن قرار داده‌اند، چرا برایش راه چاره ای در نظر نمیگیرند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا