اخبار مهم اقتصادی

قیمت مرغ رو به کاهش است!!

علی رحیمی رئیس اتحادیه مرغ و پروتئین بندرعباس در بیانات خود اظهار کرد قیمت مرغ به تدریج رو به کاهش میباشد و با افزایش تولید مرغداری ها قطعاً قیمت پایین تر خواهد آمد. او گفت به دلیل فراوانی مرغ و کاهش تقاضا از سوی مردم قیمت مرغ تا کمتر از ۴۵ هزار تومان نیز رسید و این به نشانه به تعادل رسیدن محصولات در بازار می باشد که در ادامه میتوانید خبر کامل کاهش قیمت مرغ را بخوانید:

کاهش قیمت مصوب مرغ

به گزارش بورس فردا و به نقل از تجارت‌نیوز، علی رحیمی رییس اتحادیه مرغ و پروتئین بندرعباس اظهار کرد: بازار مرغ در بندرعباس روان گزارش شده و کمبودی در عرضه نداریم.

وی افزود: قیمت عرضه نیز ۵۵ تا ۵۶هزار تومان به ازای هر کیلوگرم است که از نرخ مصوب تعیین شده پایین است و اگر عرضه بیشتری به بازار صورت گیرد، قطعا نرخ پایین‌تری نیز خواهد یافت.

به نقل ازایرنا، به گفته رحیمی، قیمت مرغ به تدریج رو به کاهش است ولی چون بخشی از مرغ استان از خارج از استان تامین می‌شود لذا قیمت بالاتر است چون مریضی در مرغداری های بستک در چند هفته پیش بروز کرد و لذا تامین بخشی از مرغ از خارج از استان صورت می‌گیرد ولی با افزایش تولید مرغداری‌های بستک قطعا قیمت پایین‌تر نیز خواهد شد.

رییس اتحادیه مرغ و پروتین بندرعباس همچنین بیان کرد: اگر بر اساس برنامه ریزی مدون جوجه ریزی در واحدهای مرغداری انجام شود، قطعا قیمت ها رو به کاهش خواهد رفت.

وی علاوه بر این گفت: مرغ یخی برزیلی نیز با قیمت ۴۹ هزار تومان عرضه می‌شود.

طی امروز با فراوانی مرغ و کاهش تقاضا در برخی از شهرهای کشور، قیمت مرغ تا کمتر از ۴۵ هزار تومان نیز عرضه شده است که نشانه به تعادل رسیدن نرخ این محصول در بازار با توجه به اصلاح نرخ ارز ترجیحی است.

گفتنی است که بر اساس نرخ‌نامه جدید ستاد تنظیم بازار، نرخ مصوب هر کیلوگرم مرغ در عمده فروشی ۵۵ هزار و ۵۰۰ تومان و برای مصرف‌کنندگان ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان تعیین شده است.

به نقل از صداوسیما، قیمت عرضه عمده مرغ در میدان بهمن تهران به ۳۷ تا ۴۰ هزار تومان رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا