اخبار مهم اقتصادی

زمان رفع مسدودی یارانه جدید

در شامگاه دوشنبه شب یارانه جدید نقدی به حساب سرپرستان خانوار واریز گردید که این یارانه با توجه به درآمد هر خانواده متغیر بود. یارانه جدید هنوز قابل برداشت نمی باشد و هنوز هیچ کدام از نهادها توضیحی در مورد علت غیر قابل برداشت بودن یارانه ها ارائه نکرده اند همچنین بانک مرکزی در گفتگوهای خود اعلام کرد که زمان خرج کردن یارانه جدید بر عهده سازمان هدفمندی یارانه ها میباشد. در ادامه میتوانید خبر کامل زمان برداشت یارانه جدید را بخوانید

زمان برداشت یارانه جدید

به گزارش بورس فردا و به نقل از تجارت‌نیوز، اطلاعات کسب‌شده از سازمان هدفمندی یارانه‌ها حاکی از آن است که زمان قطعی واریز یارانه جدید، شامگاه بیستم اردیبهشت ماه نیست. همچنین اینکه یارانه‌ها دقیقاً چه زمانی واریز می‌شود هم هنوز در هاله‌ای از ابهام است.

پیگیری‌های تجارت‌نیوز نشان می‌دهد احتمالا امشب یا فردا شب یکی از مسئولان ارشد دولت برای ادای توضیحات بیشتر و گفتگو با مردم در تلویزیون حاضر شود. احتمال دارد مسئولیت این کار به مسعود میرکاظمی، رئیس سازمان برنامه و بودجه، سپرده شود. گفتنی است که شب گذشته اولین یارانه جدید  ۴۰۰ هزار تومانی به حساب سرپرستان خانوار واریز شد، اما این یارانه قابل برداشت نبود. امروز هم برخی از افراد پیامک واریز مرحله دوم یارانه جدید را دریافت کردند. با این حساب دو یارانه نقدی جدید در حساب سرپرستان خانوار است، اما هیچ کدام امکان برداشت ندارد.

تاکنون هیچ‌کدام از نهادهای مسئول توضیحی درباره علت قابل برداشت نبودن یارانه‌ها ارائه نکرده‌اند. در پیامک اولی که به دست مردم رسید اعلام شد یارانه تا زمان اعلام بانک مرکزی، قابل برداشت نیست. اما در پیامک دوم واریزی، گفته شده برداشت یارانه منتظر دستور سازمان برنامه است. بانک مرکزی هم در گفتگو با تجارت‌نیوز، اعلام کرد: مسئولیت تصمیم‌گیری در رابطه با زمان خرج کردن یارانه جدید با سازمان هدفمندی یارانه‌‌هاست، بانک مرکزی در این رابطه هیچ مسئولیتی برعهده ندارد.

حالا گفته شده که احتمالا امشب رئیس سازمان برنامه و بودجه به تلویزیون می‌آید تا درباره یارانه‌ها و شاید زمان برداشت آن توضیحاتی را ارائه کند. بر این اساس به احتمال زیاد طی چند روز آینده، از یارانه نقدی ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی جدید ریخته‌شده به حساب سرپرستان خانوار رفع مسدودی می‌شود.

انتظار برای رفع مسدودی یارانه‌های جدید زیاد طولانی نخواهد بود. دولت در حال بررسی و جمع‌بندی نهایی از جوانب مسئله است. به محض حصول اطمینان دولت از این مسئله یارانه‌های جدید قابل استفاده خواهد بود و به احتمال زیاد تاریخ واریز یارانه ماه بعد نیز همین روز خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا