اخبار مهم اقتصادی

افرادی که یارانه جدید را دریافت نکردند برای ثبت اعتراض خود باید چه کنند؟

در روز گذشته یارانه جدیدی به حساب سرپرستان خانواده واریز گردید به طوری که برای دهک های اول تا سوم به ازای هر نفر ۴۰۰ هزار تومان از دهک‌های سوم به بعد به ازای هر نفر ۳۰۰ هزار تومان واریز گردید. اما در صورتی بعضی از افراد موفق به دریافت یارانه نشده اند و یا نسبت به مبلغ دریافتی اعتراض دارند می توانند به سامانه hemayat.mcls.gov.ir  مراجعه کرده و ثبت اعتراض نمایند در ادامه خبر کامل اعتراض به یارانه جدید را می توانید بخوانید:

ثبت اعتراض نسبت به یارانه ی جدید

به گزارش بورس فردا و به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،‌ بعد از گفت‌‌وگوی تلویزیونی رئیس جمهور، بانک مرکزی واریز یارانه 300 و 400 هزار تومانی را به 9 دهک آغاز کرد و آن‌طور که مدیر روابط عمومی این بانک اعلام کرده تا ساعت 5 صبح 20 اردیبهشت‌ماه واریز یارانه‌های 300 و 400 هزار تومانی به اتمام رسیده است. اما برخی از مردم موفق به دریافت این یارانه‌ها نشده‌اند و پیامک واریز بانک برای‌شان ارسال نشده است؛ تکلیف این گروه چیست؟

طبق اعلام «سیدمرتضی موتورچی» رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، هم‌وطنانی که به هر دلیلی ابهام یا اعتراضی نسبت به یارانه اختصاص‌یافته دارند، می‌توانند به سامانه hemayat.mcls.gov.ir مراجعه و ثبت اعتراض کنند. خاندوزی وزیر اقتصاد قبلاً گفته بود 10 درصد از جمعیت کشور یارانه‌ای دریافت نخواهند کرد. وی در این خصوص گفت که به‌رغم آنکه پایگاه رفاه ایرانیان شواهد متعددی برای 10 درصدی از جامعه که مشمول یارانه‌ها نیستند در اختیار دارد، این امکان فراهم شده که افراد با مراجعه به سایت‌های مربوطه که در روزهای آینده توسط وزارت رفاه اطلاع‌رسانی خواهد شد، درخواست دریافت یارانه خود را ثبت کنند.

همچنین طبق اعلام وزیر کار، بناست در روزهای آینده سازمان هدفمندی یارانه‌ها امکان ثبت نام برای افرادی که یارانه نمی‌گیرند را فراهم کند. عبدالملکی گفته به زودی سامانه سازمان هدفمندی یارانه‌ها کار خود را دوباره شروع می‌کند و همه به هر دلیلی که یارانه نمی‌گیرند می‌توانند در این سامانه ثبت نام کنند. بعضاً ممکن است افراد، متمول و از دهک دهم باشند که وضع مالی‌شان خوب است، آن‌ها جواب مثبت دریافت نخواهند کرد، ولی کارگران اگر یارانه‌بگیر نیستند، یارانه‌شان برقرار خواهد شد.

گفتنی است در طرح جدید دولت، 77 میلیون یارانه‌بگیر در دو طبقه تقسیم‌بندی شده‌اند؛ 30 درصد این جمعیت یارانه 400 هزار تومانی، 60 درصد یارانه 300 هزار تومانی و 10 درصد از مردم نیز یارانه‌ای دریافت نخواهند کرد. در خصوص نان و دارو، همه ایرانیان از جمله یارانه‌بگیران و کسانی که مشمول پرداخت یارانه نیستند، یارانه دریافت می‌کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا