اخبار مهم اقتصادی

روند کاهشی قیمت طلا و سکه در روزهای اخیر

قیمت طلا و سکه در روزهای گذشته با روند نزولی همراه بوده است به گونه‌ای که قیمت سکه در روز گذشته حدود ۵۵۰ هزار تومان کاهش پیدا کرد. بر اساس پیش بینی های معامله گران احتمال برگشت قیمت سکه به کانال ۱۴ میلیون تومان وجود دارد. همزمان با بازار ایران بازار طلای جهانی با ۲۲ درصد افزایش همراه بوده است. در ادامه خبر کامل کاهش قیمت طلا و سکه را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم:

تداوم روند کاهشی قیمت سکه

به گزارش بورس فردا و به نقل از تجارت‌نیوز، قیمت طلا ۱۸ عیار عصر روز گذشته در محدوده یک میلیون و ۴۳۸ هزار و ۸۰۰ تومان مبادله شد که در مقایسه با دیروز ۳۵ هزار و ۲۰۰ تومان کاهش پیدا کرده بود.

قیمت سکه هم امروز تقریبا ۵۵۰ هزار تومان  کاهش پیدا کرد. قیمت هر قطعه سکه امامی عصر امروز در محدوده ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان معامله شد.

از نظر معامله گران محدوده یاد شده برای سکه بازان از اهمیت بسزایی برخوردار است و در صورت از دست داد مرز یاد شده احتمال برگشت سکه به کانال ۱۴ میلیون تومان هم وجود خواهد داشت.

ارزش ذاتی سکه با قیمت یاد شده ۱۳ میلیون و ۸۲۱ هزار تومان بود. فاصله ارزش ذاتی سکه با قیمت نقدی آن در بازار ا ۱ میلیون و ۳۷۹ هزار تومان بود و حباب سکه  در محدوده ۹ درصد قرار دارد.

چه خبر از طلای جهانی

بازار طلا با افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو، آرایش صعودی به خودگرفت. با رسیدن تورم به بالاترین حد خود در ۴۰ سال اخیر، بانک مرکزی آمریکا به سرعت انتظارات بازار را برآورده کرد و نرخ بهره را افزایش داد.

بازار طلا در پی آخرین حرکت بانک مرکزی و پیش‌بینی‌های به‌روز شده، به رشد اندکی ادامه می‌دهد. طلای آگوست با ۰٫۲۲ درصد افزایش در روز به ۱۸۱۷٫۵۰ دلار در هر اونس معامله شد.

در حالی که فدرال رزرو از تشدید سیاست های پولی تهاجمی بیشتر خبر می دهد، پیش بینی های رشد خود را برای سال جاری و ۲۰۲۳ کاهش داده و چشم انداز تورم خود را افزایش داده است. این بزرگ‌ترین افزایش نرخ بهره از سال ۱۹۹۴ تاکنون است. این اقدام نشان می‌دهد که نهاد ارشد پولی آمریکا به بالاترین سرعت در دهه‌های اخیر به افزایش نرخ بهره ادامه می‌دهد.(اقتصادنیوز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا