اخبار مهم اقتصادی

انتشار فیش های حقوقی دولتی ها

بر اساس بخشنامه سازمان اداری و استخدامی فردا ۱۰ خرداد ماه فیش های حقوقی روسا و مدیران دستگاههای اجرایی به منظور شفاف سازی منتشر می گردد. ارائه این فیش های حقوقی از اهمیت ویژه ای برای عموم برخوردار می باشد. در ادامه میتوانید خبر کامل انتشار فیش های حقوقی دولتی ها را بخوانید:

انتشار فیش حقوقی روسای دولت

به گزارش بورس فردا و به نقل از تجارت‌نیوز، موعد دسترسی عموم مردم به فیش‌ حقوقی روسا و مدیران دستگاه‌های اجرایی مشمول ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه سه‌شنبه ۱۰ خرداد فرا می‌رسد.

روزنامه ایران نوشت، بر اساس بخشنامه سازمان اداری و استخدامی ۱۰ خردادماه فیش‌های حقوقی دو ماه فروردین و اردیبهشت ۱۴۰۱ مدیران در اولین مرحله این شفاف‌سازی منتشر می‌شود.

پس از آن دستگاه‌ها مکلفند که اطلاعات حقوقی مدیران و هم‌ترازان‌شان را تا دهم هر ماه روی سامانه منتشر کنند.این تکلیفی است که از سال ۱۳۹۶ برعهده نهاد دولت قرار داشته است.

دولت گذشته اگر چه در آغاز با راه‌اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایا در اسفند سال ۹۶ گام نخست را برای اجرایی کردن قانون برداشت اما در ادامه اراده جدی برای پیشبرد کار از خود نشان نداد.

بارگذاری اطلاعات مربوط به میزان ناخالص حقوق پرداختی کارکنان تمامی دستگاه‌های مشمول قانون اقدامی بود که در مورد آن تعلل می‌شد.

تا آنجا که اوایل دی ماه ۱۴۰۰ و بر اساس اعلام سازمان بازرسی کل کشور از مجموع هزار و ۴۵۰ دستگاه اجرایی، هزار و ۳۰۰ دستگاه هیچ اطلاعاتی در سامانه بارگذاری نکرده بودند.

داده‌های ارائه شده از سوی ۱۵۰ دستگاه دیگر هم در حد کمتر از ۵۰ درصد شفاف‌سازی شده بود.

این فاصله معنادار نشان‌دهنده جدیت دولت سیزدهم در مکلف کردن دستگاه‌های زیرمجموعه خود به شفافیت است.

سامانه‌ای که از روز سه‌شنبه باید در دسترس عموم قرار گیرد به‌طور ویژه از حیث انتشار حقوق مدیران ارشد دولتی اهمیت دارد.

فراموش نکنیم که رئیس وقت سازمان اداری و استخدامی در دولت گذشته با وجود ماجرای افشای حقوق‌های نجومی امکان دسترسی عموم به اطلاعات حقوقی مدیران را مشروط به اجازه دولت اعلام کرده و گفته بود که سازمان خود را تنها مکلف به راه‌اندازی سامانه می‌داند.

درباره اینکه حقوق چه کسانی در سامانه ثبت شود و اگر ثبت شد چه کسانی حق دسترسی به آن را داشته باشند مجوز و دستورالعمل مشخصی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا