فراتر از خبر

کفسابی سرامیک و بتن چگونه است؟

تمیز کردن، آب بندی، ترمیم و نگهداری سرامیک و بتن می تواند چالش برانگیز باشد. خصوصا اگر این کفپوش ها از خطوط کثیف دوغاب، لکه‌ها، ترک‌ها، خراش‌ها، سوراخ‌ها، سطوح شکسته، لب‌پریدگی و غیره پر شده اند. با استفاده از دانش گسترده، ماشین آلات و محصولات تخصصی می توانید به نتایج اساسی در این زمینه دست پیدا کنید. در واقع با کفسابی سرامیک و بتن که در این نوشته بررسی شده است می توانید به نتیجه ای مطلوب دست پیدا کنید.

کفسابی موزاییک و بتن به یک شکل انجام میشود ؟

با استفاده از جدیدترین ماشین آلات کفسابی و محصولات با کیفیت می توان مراحل تمیز کاری و رفع ایراد ها را به خوبی پیش برد. در واقع موزائیک و بتن کف بدون و لکه و خاک خواهد بود. اگر کف ساختمان شما خراب به نظر می رسد و تمیزکاری رضایت بخشی صورت نمی گیرد، معمولا به این معنی است که به یک تعمیر کننده و کفساب حرفه ای نیاز دارید. اما سوال اساسی این است که این مدل کفسابی چطور پیش می رود؟

قبل از هر چیز لازم است بدانید که در مسیر کفسابی ممکن است سرامیک و بتن کف نیاز به خدمات خاصی داشته باشند. مانند مرمت، پرداخت، تمیز کردن و آب بندی، رفع لکه، ترمیم خراش و آسیب های پدید آمده، تمیز کردن با دوغاب، صیقل دادن و غیره. انواع کفپوش های سخت در صورت عدم نگهداری مناسب کیفیت و درخشندگی خود را از دست می دهند. کفسابی سرامیک و بتن می تواند منجر به افزایش عمر و کارایی بهتر آن ها شود. با این توصیف در ادامه می بینیم که چگونه این کار صورت می گیرد؟

کفسابی سرامیک چگونه است ؟

عموما ساختمان ها پس از گذشت چند سال دچار مشکل می شوند و در ظاهر داخلی آن ها مانند کف مشکلاتی دیده می شود. ممکن است سرامیک هایی که در کف ساختمان قرار دارد دچار مشکل، خرابی، لکه و یا خش شوند. در این صورت سرامیک نیاز به تمیزکاری اساسی و عمقی دارد. این کار با عنوان کفسابی شناخته می شود. کفسابی یا سنگ سابی می تواند درخشش را به محیط بازگرداند.

برای این که کفسابی به خوبی صورت گیرد، باید فردی که در این زمینه تخصص کافی دارد، تمامی جزئیات را بررسی کند. مواردی از قبیل شکستی یا ترک های موجود، براق بودن یا نبودن، جلا و زمان ساخت و غیره. تمامی این گزینه ها بر کفسابی اثر بسیاری دارد. نکته مهم تری که باید به آن توجه داشته باشید این است که کفسابی سرامیک و بتن با هم تفاوت هایی دارند. در ادامه به بررسی این موارد می پردازیم.

کفسابی بتن چگونه است ؟

بتن ریزی در ساختمان سازی کاربرد های بسیار زیادی دارد. بسیاری افراد که در این زمینه مشغول فعالیت هستند، قبل از هر گونه فعالیت های کف مانند پارکت یا اپوکسی عملیات بتن ریزی انجام می دهند. در این حالت پارکت یا هر طرح دیگری، کیفیت بهتری برای نصب خواهد داشت. اما نکته مهم در این زمینه کفسابی بتن است. این کار باعث می شود تا سطح مورد نظر صاف شود. همین امر منجر به کیفیت بالای کف شده و طول عمر را بالا می برد. برخی پارکینگ ها یا مکان ها نیز هستند که سطح آن ها بدون هیچ رویه دیگری از جنس بتن می باشد. در این صورت کفسابی برای آن ها نیز انجام می شود.

کفسابی بتن به مدل های مختلفی صورت می گیرد. اصلی ترین آن ها، کفسابی به مدل نرمه و به مدل سنگ دار است. مدل اول کار راحت تری دارد. از این رو هزینه کمتری هم خواهد داشت. اما در نوع دوم نیاز به تخصص بیشتری خواهد بود. پس لازم است تا افراد متخصص برای انجام آن اقدام کنند. نکته مهم تر این است که سابیدن بتن مقاومت آن را کاهش نمی دهد. در عین حال منجر به افزایش و تقویت شرایط آن می شود. چرا که کفسابی شکاف ها و یا ترک های ایجاد شده را از بین می برد. با حذف شدن آن ها آب و هوا امکان نفوذ نخواهند داشت.

سخن آخر

ما به بررسی کفسابی سرامیک و بتن پرداختیم و این مسئله را بررسی کردیم که هر کدام از آن ها چگونه انجام می شوند. این کار برای هر کدام از مدل کف ها شرایط و امکانات خاص خود را می طلبد. در این صورت است که هم از نظر ظاهری و هم ایمنی می توان مشخصه های بهتری را در نظر داشت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا