فراتر از خبر

برنامه طبیب به دلیل مضر دانستن نماز توقیف شد/ویدیو

در یکی از برنامه های اخیر برنامه طبیب  مهمان برنامه عنوان کرد بیماری آرتروز در کشورهای مسلمان به دلیل نماز خواندن بیشتر دیده می شود که این نظر با انتقادات گسترده ای از سوی مردم روبرو گردید و به همین دلیل پایگاه اطلاع رسانی سیما طی اطلاعیه ای اعلام کرد پخش برنامه طبیب به دلیل ضعف و قصور دست اندرکاران این برنامه تا اطلاع ثانوی متوقف می شود. در ادامه می توانید ویدیوی صحبتهای مهمان برنامه طبیب در خصوص نماز خواندن را ببینید:

توقیف برنامه طبیب به خاطر ادعای مهمان این برنامه

به گزارش بورس فردا و به نقل از اسپوتنیک، بخشی از برنامه طبیب که به صورت زنده از شبکه سوم سیمای ایران پخش می‌شود در فضای مجازی منتشر شده است که انتقادات گسترداه‌ای به آن وارد شده است. در این برنامه مهمان برنامه به ارتباط نماز خواندن با درد زانو و آرتروز اشاره کرد و گفت در کشورهای مسلمان و ایران این بیماری بیشتر به چشم می‌خورد. پایگاه اطلاع‌رسانی سیما در این رابطه اعلام کرد: «معاونت سیما در پی ضعف مفرط برنامه طبیب شبکه سه در رعایت استانداردهای برنامه تخصصی زنده، به استحضار مردم شریف ایران می‌رساند؛ متاسفانه در برنامه امروز طبیب شبکه سه، مهمان برنامه با صحبت‌های عجیب و غیرعلمی مدعی شد که یکی از دلایل شایع بودن آرتروز در کشورهای مسلمان نماز خواندن مردم است که به درستی موجب تعجب و تذکر و اعتراض جمعی از استادان مومن و متعهد کشور به این ادعای غیرعلمی و جریحه‌دار شدن احساسات پاک مخاطبان مومن و فهیم شد.

متاسفانه مجری برنامه نیز علی‌رغم داشتن تجربه کافی، نتوانست به موقع در واکنش به این ادعای عجیب، از مهمان برنامه مستنداتی برای این اظهار نظر درخواست کند و اظهارات غیرمستند مهمان را تصحیح کند. معاونت سیما در پی این اتفاق غیر قابل توجیه در آنتن زنده، ضمن عذرخواهی از عموم مخاطبان، پخش برنامه طبیب را به دلیل ضعف و قصور دست‌اندرکاران برنامه تا اطلاع ثانوی با هدف اصلاح رویه های خلاف ضوابط متوقف می‌کند. البته برنامه طبیب در آینده نزدیک و پس از اطمینان از رعایت استانداردهای ضروری برنامه‌های زنده و تخصصی، پخش خود را از سر خواهد گرفت.»

ویدیوی صحبتهای مهمان برنامه طبیب در خصوص نماز خواندن

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا