فراتر از خبر

الناز شاکردوست بهترین بازیگر زن فستیوال سینمای مولف مراکش/ عکس

الناز شاکردوست برای ایفای نقش در فیلم سینمایی «تی‌تی»، برنده‌ی جایزه‌ی بهترین بازیگر زن فستیوال بین‌المللی سینمای مؤلف مراکش (رباط) شد.

الناز شاکردوست بهترین بازیگر زن فیلم تی تی

در اختتامیه فستیوال که به دلیل شیوع دوباره‌ کرونا، بدون حضور مهمانان خارجی برگزار شد، داوران بخش رقابتی بین‌الملل، جایزه‌ی بهترین بازیگر زن این جشنواره را به الناز شاکردوست به دلیل ایفای پراحساس و ماهرانه‌ی نقش یک زن معمولی در فیلم «تی‌تی»، اهدا کردند. جایزه‌های دیگر بازیگری به دمیانا ناصر برای فیلم feathers و تل بارتف برای فیلم Abu Omar داده شد. همچنین داوران بخش منتقدین این فستیوال برای ارائه‌ی موضوع نو و ارائه‌ی تصویری متفاوت از ایران، تقدیر ویژه‌ی خود را به فیلم «تی‌تی» اهدا کردند.

فیلم سینمایی «تی‌تی» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی آیدا پناهنده در بخش رقابتی بیست و‌ پنجمین فستیوال بین‌المللی سینمای مؤلف رباط از تاریخ ۱۲ تا ۱۸ فوریه در ربط مراکش همراه با فیلم‌هایی از کشورهای ایتالیا، فرانسه، کانادا، ترکیه، سویس، مصر، قزاقستان، سوریه، لتونی، مکزیک، مراکش، لبنان و اسپانیا، به نمایش درآمد. رویکرد این فستیوال، تمرکز بر سینمای مؤلف به مثابه سینمایی مبتنی بر هنر و اندیشه، رادیکال و ضد جریان اصلی است که با نگاهی شخصی به ستایش انسان می پردازد.

داستان فیلم «تی‌تی» به نویسندگی آیدا پناهنده و ارسلان امیری درباره‌ی روابط‌ عاطفی دختری باردار، یک خواننده محلی و استاد فیزیکی است که روی نظریه‌ی پایان جهان کار می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا