فراتر از خبر

اخبار لحظه به لحظه جنگ روسیه و اوکراین

روسیه و اوکراین در حال حاضر در وضعیت جنگی هستند، جنگ روسیه و اوکراین در سال 2014 پس از الحاق کریمه به روسیه از اوکراین آغاز شد. در فوریه 2022، روسیه در یک جبهه گسترده به اوکراین حمله کرد. اکنون دو روز از جنگ بین این کشورها می گذرد و دنیا در حال دنبال کردن اخبار لحظه به لحظه این فاجعه هستند. بورس فردا، در همین صفحه اخبار لحظه به لحظه جنگ روسیه و اوکراین به تفکیک روز را در اخیتار شما همطونان قرار می دهد.

اخبار لحظه به لحظه روز دوم جنگ روسیه و اوکراین

 • اوکراین: روسیه امروز به کی یف حمله می کند.
 • «آنتون هراشچنکو»، مشاور وزیر کشور اوکراین : امروز سخت ترین روز خواهد بود، روسیه امروز له کی یف حمله می کند. مدافعان کی یف با موشک های ضد تانک که از بین الملل دریافت کرده اند، آماده هستند.

سهام و بیت کوین در چند هفته گذشته به دلیل ترس از افزایش نرخ بهره فدرال رزرو، کاهش یافتند. وضعیت ژئوپلیتیک کنونی احتمال افزایش نرخ بهره رابه صفر می رساند. بنابراین سهام بیت کوین فضایی برای بازگشت دارد.

 • ارتش روسیه وارد پایتخت اوکراین شد.
 • تصویر نشان می دهند که تانک ها روسی، وارد اوبولون، حومه شمالی کیف شدند.
 • وزارت دفاع اوکراین از شهروندان اوبولون خواسته که در خانه بمانند، اما با کوکتل مولوتف به نیروهای روسیه حمله کنند و حرکات دشمن را گزارش دهند.
 • میخائیلو پودولیاک، مشاور رویس جمهور زلنسکی: اوکراین آماده مذاکره با روسیه در مورد بی طرفی کیف است، اما باید تضمین های امنیتی دریافت کنند.
 • نولان پترسون، خبرنگار مستقر در کی یف: صدای تیراندازی در شهر شنیده می شود. نیروهای روسیه وارد کی یف شدند و ما لحظات پر تنشی را تجربه می کنیم.
 • برخی خبرها حاکی از آن است که کارمندان اطلاعات اوکراین در حال سوزاندن اسناد و مدارکی در مقابل این ساختمان هستند.
کارمندان اطلاعات اوکراین در حال سوزاندن اسناد
کارمندان اطلاعات اوکراین در حال سوزاندن اسناد
 • شبکه «الحدث» با انتشار فیلمی؛ گزارش داد که کاروان خودروهای نظامی روسی در حال حرکت در خیابان منتهی به پایتخت اوکراین هستند.

رئیس سازمان هواپیمایی ایران : یک فروند هواپیمای ایران برای بازگشت اتباع مقیم اوکراین در نظر گرفته شده؛ که به محض صدور مجوز به سمت اوکراین پرواز می کند.
اگر ایرانیان خود را به مرز کشورهای همجوار برسانند و این امکان را داشته باشیم که به آن کشور پرواز کنیم، جابجایی ایرانیان بلافاصله انجام خواهد شد.

 • کرملین: روسیه تحریم های غرب را با قدرت تلافی خواهد کرد.
 • روزنامه «تلگراف» نوشت: پایتخت اوکراین برای رسیدن نیروهای روسی و مقابله با آنها آماده شده و نظامیان اوکراینی در جاده های ورودی این شهر مستقر شدند. وزارت دفاع اوکراین نیز از مردم این کشور خواست، «کوکتل مولوتوف» درست کنند و به سمت نیروهای روسی پرتاب کنند.

زلنسکی کی یف را ترک کرد!

شبکه تلویزیونی «ان.ت.و» یکی از شبکه های غیر دولتی روسیه اعلام کرد که ولادمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، کی یف را ترک کرده و اکنون در یک پناهگاه زیرزمینی در منطقه ای خارج از پایتخت بسر میبرد و از همان جا فرمان را صادر میکند و سخنان وی برای آمادگی کی یف برای مذاکره با روسیه در مورد موقعیت بی طرف اوکراین ازاین محل بیان شده است.

جالبه بدونید که زلنسکی، یک طنز پرداز بود که به دلیل محبوبیت و معروفیت توانست رئیس جمهور شود.

 • روسیه : نظامیان اوکراین مردم را به سپر بلای خود کردند.
 • وزارت دفاع روسیه: شواهد نشان می دهند که موشک های گراد اوکراین در میدان شوچنکو در کی یف برای حمله به فرودگاه گوسترمل مستقر شده اند. مشاوران پنتاگون و سیا به رهبری نظامیان اوکراین آموزش دادند که چگونه سامانه های توپخانه ای راکت انداز را در مناطق مسکونی برای تحریک آتش متقابل علیه ساکنان محلی قرار دهند. استفاده رژیم کی یف از مناطق مسکونی برای پوشاندن مواضع شلیک توپخانه، یک جنایت بزرگ است. این روش ها بطور فعال توسط تروریست های تحت نظارت سیا در خاورمیانه و سایر کشورها استفاده می شود.
 • رئیس چمهور اوکراین : جنگ روسیه تنها علیه اوکراین نیست، بلکه علیه کل اروپاست. بمباران روسیه بر مناطق مسکونی و غیر نظامی ادامه دارد. از اروپا خواستیم که روسیه را تحریم کند و سفرای این کشور را اخراج کند و همچنین تحریم ها را تشدید کند. از مردم اروپا که دارای تجربه نظامی هستند می خواهیم از اوکراین دفاع کنند. از پوتین میخواهم که با من مذاکر کند.
وابستگی کشور های اروپایی به گاز روسیه
وابستگی کشور های اروپایی به گاز روسیه
 • ویتالی کلیچکو شهردار کی یف می گوید: شهر در لاک دفاعی فرو رفته و در موقعیت دشواری قرار گرفته ایم. اکنون صدای تیراندازی و انفجار در برخی از منطق شنیده می شود. دشمن میخواهد پایتخت را به زانو درآورد و ما را نابود کند.

این نقشه خط لوله نورد استریم 2 است که قرار بود روزانه 150 میلیون متر مکعب گاز روسیه را به اروپا منتقل کند. جنگ اوکراین و روسیه باعث شد که آلمان این پروژه را متوقف کند.

نقشه خط لوله نورد استریم 2
نقشه خط لوله نورد استریم 2
 • در جنوب اوکراین، یک ساکن محلی چندین بار سعی کرد که خود را زیر چرخ خودرو های جنگی روسیه بندازد تا شاید مانع از پیشروی آنها شود. البته روس ها هم سعی کردند برای جریحه دار نشدن افکار عمومی با مردم محلی بد تا نکنند و این شهروند را زیر نگرفتند چراکه احتمال مقاومت مردمی بیشتر میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا