سبدگردان هدف

معرفی ارزهای دیجیتال جدید در سال ۲۰۲۱

معرفی ارزهای دیجیتال جدید در سال 2021

در سال ۲۰۲۱ با شیوع ویروس کرونا که تقریبا توانست اقتصاد بسیاری از کشورها را به گونه ای فلج کند، در این میان بسیاری از بازارهای سرمایه گذاری از جمله ارزهای دیجیتالی مانند اتریوم و بیت کوین نیز سقوط کردند. ام به  مرور زمان توانستند جایگاه های خود را حفظ کنند و دوباره سیر صعودی به خود بگیرند، با گذشت زمان سرمایه گذاری در این ارز های دیجیتال رفته رفته افزایش یافت. در این مطلب می خواهیم درباره جدیدترین ارز های دیجیتال سال ۲۰۲۱ صحبت کنیم. ارزهای دیجیتال همچون کاردانو، پولکادات، مینی سواپ.

0

در سال ۲۰۲۱ با شیوع ویروس کرونا که تقریبا توانست اقتصاد بسیاری از کشورها را به گونه ای فلج کند، در این میان بسیاری از بازارهای سرمایه گذاری از جمله ارزهای دیجیتالی مانند اتریوم، شیبا اینو و بیت کوین نیز سقوط کردند، اما به  مرور زمان توانستند جایگاه های خود را حفظ کنند و دوباره سیر صعودی به خود بگیرند، با گذشت زمان سرمایه گذاری در این ارز های دیجیتال رفته رفته افزایش یافت. در این مطلب می خواهیم درباره جدیدترین ارز های دیجیتال سال ۲۰۲۱ صحبت کنیم. ارزهای دیجیتال همچون کاردانو، پولکادات، مینی سواپ.

بیشتر بخوانید: تفاوت توکن و کوین چیست؟

معرفی جدیدترین ارز های دیجیتال ۲۰۲۱

امروز شاخد افزایش تمایل سرمایه گذاری در دنیای رمزارز ها هستیم اما اولین قدم برای سرمایه گذاری چه در این بازار و چه در بازار بورس، آموزش است. ما در ادامه این مطلب شما را با ارزها دیجیتالی که در سال ۲۰۲۱ روی کار آمدند آشنا می کنیم اما توصیه به سرمایه گذاری نمی کنیم، و شما با استراتژی سرمایه گذاری که برای خود در نظر گرفته اید، تصمیم میگیرید.

ارز دیجیتال کاردانو

یکی از جدیدترین ارزهای دیجیتال ۲۰۲۱ می توان ارز دیجیتال کاردانو را نام برد.  کاردانو در حال حال در رتبه ی ۱۰ جدول ارزش بندی ارزهای دیجیتال قرار دارد که این رتبه برای یک ارز دیجیتال جدید جایگاه بسیاری خوبی است. سازندگان این ارز معتقدند که این ارز توانایی رسیدن به مرتبه ی پنجم را نیز دارد. هر چند که از نظر خیلی از کاربران این ارز دیجیتال توانایی رسیدن به رتبه ی پنجم را ندارد اما طبق پیش بینی های انجام شده بر روی این ارز نو ظهور امکان این وجود دارد که به رتبه ی پنجم صعود کند.

دلیل دیگری که باعث رشد این ارز دیجیتال جدید شده است انتشار hydra می باشد. این پروتکل مربوط به مقیاس پذیری ارزهای دیجیتال است که برای کاردانو این امکان را فراهم آورده که بتواند در هر ثانیه بیشتر از یک میلیون تراکنش را پشتیبانی کند. ارز کاردانو توانایی ثبت قراردادهای خارج از زنجیره را دارد که همین موضوع نیز باعث شده کاردانو را به یکی از پر سودترین سرمایه گذاری های سال ۲۰۲۱ تبدیل کند.

بیشتر بخوانید: ارز دیجیتال بیت کوین کش چیست؟

ارز دیجیتال پولکادات

دومین ارز دیجیتال جدید سال ۲۰۲۱، پولکادات می باشد. ارز پولکادات یکی از رغیب های سرسخته و اصلی ارز اتریوم می باشد. این ارز با وجود جدید بودنش جایگاه بسیاری خوبی را نسبت به رمز ارزهای دیگر کسب کند.وایت پیپر ارز پولکادات، پولکادات را به عنوان یکی از جدیدترین پروتکل بلاک چین معرفی کرده است.  این ارز به دلیل  نداشتن پشتوانه ی مالی بالا، توسعه دهندگان آن درباره آینده مالی  این ارز در میان ارز های دیجیتال دیگر نظری نداده اند.

در پلتفرم این ارز، شبکه ای هدفمند از بلاک چین ها راه اندازی شده است تا بتواند به رفع مشکلات مقیاس پذیری و تعامل پذیری در بازار معاملات ارز های دیجیتال بپردازد. یک از راه حل های توصییه شده توسط سازندگان این ارز، خرید توکن های مخصوص این پلتفرم می باشد. در واقع هر کاربر با خرید توکن های ارزی یک حق رای برای اینده این ارز دیجیتالی دارد.

توکن مخصوص به این ارز با علامت اختصاری (DOT) مورد معامله قرار می گیرد و جالب است بدانید در حال حاضر این ارز در جایگاه هشتم ارزهای دیجیتال قرار گرفته است یعنی نسبت به روزای هایی که این ارز انتشار پیدا کرد و در رتبه ی دهم بود رشد صعودی در میان دیگر ارزها دیجیتالی داشته است و این نکته نشان می دهد که می توان دید بلند مدتی برای سرمایه گذاری در این ارز داشت.

امروزه بیت کوین به عنوان نسل اول بلاک چین ها و از ارز اتریوم به عنوان دومین نسل بلاک چین ها یاد می شود که کنار این ها می توان ارز کاردانو و در کنارش ارز پولکادات را سومین نسل از بلاک چین ها نام گذاری کرد. نسل اول و دوم بلاک چین ها در کنار نقاط قوتی که داشتند، نقاط ضعفی هم داشتند که این نقاط ضعف در نسل سوم به حداقل خود رسیده است. ارز پولکادات ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد که در اینجا به چند نمونه از آن ها اشاره می کنیم:

  • ارتقا یافتن شبکه ارزی بدون هارد فورک
  • مقیاس پذیری بالا
  • مدیریت غیر متمرکز
  • ارتباط میان و خارج از شبکه زنجیره ای

یشتر بخوانید : نخوه استخراج دو کوین با گوشی و pc

ارز دیجیتال مینی سواپ

یکی دیگر از ارز های دیجیتال جدید سال ۲۰۲۱ ، مینی سواپ می باشد. این ارز به دلیل جایگاهی که در ابتدای ظهور خود پیدا کرده نگاه بسیاری از سرمایه گذاران را به سمت خود جلب کرده زیرا که این ارز در ابتدای ظهور خود در جدول رده بندی ارزهای دیجیتال جایگاه دوازدهم را به خود اختصاص داده است و با پیش بینی هایی که درباره ی این ارز دیجیتال جدید انجام شده است گفته شده روز به روز احتمال صعود این ارز به جایگاه های بالاتر افزایش می یابد. مهم ترین دلیل محبوبیت این ارز را می توان پلتفرم اتریوم آن عنوان کرد زیرا که این ارز یکی از ارزهایی است که بر بستر ازر اتریوم راه اندازی شده است.

تفاوتی که این ارز با ارزهای دیجیتالی دیگر دارد در این است که پروتکل این ارز بر مبنی متن باز می باشد و می توان در توکن های ERC20 را تبادل و معامله کرد.

با توجه به وایت پیپر منتشر شده از ارز دیجیتال مینی سواپ، هدف از راه اندازی یونی سواپ فراهم آوردن سرعت و امنیت درون شبکه ای بالا برای کاربران این پلتفرم بدون نیاز به واسطه بصورت کاملا مستقیم قابل انجام می باشد.

موسسه این ارز هایدن آدامز می باشد. اما دقیق تر که بررسی می کنیم اثری از ویتالیک بوترین که خالق پلتفرم اتریوم می باشد در راه اندازی یونی سواپ نیز مشاهده می شود. نکته قابل توجه این می باشد که ارز مخصوص مینی سواپ تنها از ظریق صرافی غیر متمرکز این ارز در دسترس قرار می گیرد که می توان این صرافی را یک از معتبرترین صرافی های دنیا نام برد، همچنین می توان بیان داشت ارز مینی سواپ موقعیتی مناسب برای کسب سود می باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.