اخبار بورس

جزئیات عرضه اولیه جدید در فرابورس(۴ اسفند ۱۴۰۰)

بورس روز گذشته رشد بیش از سه هزار واحدی را تجربه کرد. در حال حاضر چندین سیگنال برای سهامداران بورسی وجود دارد و کارشناسان گروه‌های خاصی را آماده رشد می‌دانند.

جزئیات عرضه اولیه جدید در فرابورس

به گزارش بورس فردا و به نقل از تجارت نیوز بورس دیروز رشد سه هزار و ۲۸۷ واحدی داشت و شاخص به سطح یک میلیون و ۲۸۴ هزار واحدی رسید.

اخبار مختلفی روی بورس تاثیر می‌گذارد که این روزها مهم‌ترین خبرها مذاکرات وین، تنش اوکراین و روسیه و قیمت دلار است.

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی در توئیتی نوشت: «توانمندی صلح آمیز هسته‌ای ایران باید چون شمشیر داموکلس همواره بر بالای سر عهدشکنان باقی بماند تا تضمینی واقعی بر اجرای تعهداتشان باشد. سال ۹۷ و پس از خروج آمریکا از برجام بهتر بود که مطابق تدبیر رهبری از این تضمین ذاتی بیشتر و تاثیرگذارتر استفاده می‌شد.»

وزارت دفاع مجارستان دیروز در صفحه رسمی فیسبوک خود اعلام کرد که تعداد نامشخصی از نیروها را در نزدیکی مرز خود با اوکراین، به منظور برقراری امنیت و اهداف بشردوستانه مستقر خواهد کرد.

در این بیانیه آمده است: امنیت مجارستان مهمترین چیز است، ما در حال تقویت امنیت مرز اوکراین و مجارستان هستیم. (رویترز)

از سوی دیگر کارشناسان سیاسی می‌گویند که احتمال درگیری میان روسیه و اوکراین وجود دارد و این دو کشور صلح نمی‌کنند

قیمت دلار در بازار آزاد روز گذشته یعنی سه اسفند در ساعات پایانی بازار به محدوده ۲۶ هزار و ۳۸ تومان‌ رسید.

صرافی‌‌‌های بانکی دیروز قیمت دلار را برای فروش ۲۴ هزار و ۷۸۳ تومان اعلام کرده‌، دلار را با قیمت ۲۴ هزار و ۵۳۶ تومان از مردم می‌خریدند.

احمد امیرآبادی فراهانی، نماینده قم در مجلس می‌گوید: هفته آینده واگذاری سهام سرخابی‌ها به هواداران و مردم در بورس آغاز می‌شود. سهام دو تیم سرخابی‌ها به مالکیت مردم و هواداران درمی‌آید. (باشگاه خبرنگاران)

سیگنال‌های جدید برای بورس

بازار سرمایه جزو اولین بازارهایی بود که از مذاکرات وین تاثیر گرفت. بر همین اساس، تمامی اخبار مثبت و منفی روی معاملات تاثیر می‌گذارد

.ابراهیم سماوی، کارشناس بازارهای مالی در این خصوص می‌گوید که به واسطه اخبار مذاکرات گروه‌های حمل‌ونقل، پالایشی و بانکی در بورس پیشتاز هستند.(نبض بورس)

تنش میان اوکراین و روسیه، افزایش قیمت نفت و گاز را در پی داشته است. در بورس تهران نیز گروه‌های پالایشگاهی و پتروشیمی به واسطه این افزایش قیمت می‌توانند صعودی شوند؛ در جریان معاملات روز سه‌شنبه نیز نمادهای پالایشی اکثرا به صف خرید رسیدند.

اغلب سهام موجود در بورس ارتباط مستقیمی با نرخ دلار دارند و کاهش نرخ دلار می‌تواند در کوتاه مدت به زیان این گروه تمام شود. البته کارشناسان معتقدند که دلار افت قابل توجهی در پیش ندارد و و صنایع بورسی نیز در میان مدت و بلندمدت با رفع تحریم‌ها می‌توانند سوددهی مجدد خود را باز بیابند.

همچنین گفته می‌شود هفته آینده دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در فرابورس پذیره نویسی خواهند شد.

سیاوش وکیلی، کارشناس بازار سرمایه در خصوص عرضه این دو باشگاه توضیح می‌دهد: اگر دقت و مراقبت کافی درخصوص نحوه واگذاری سهام به هواداران یا سایر اشخاص به درستی صورت نگیرد، همانند سایر عرضه‌های دولتی تجربه تلخی را به همراه خواهد داشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا