اخبار بورساخبار عرضه اولیه

عرضه همه نیروگاه‌های بنیاد در بورس به گفته ی رئیس بنیاد مستضعفان کشور

پرویز فتاح امروز (پنجشنبه هشتم خرداد) در مراسم افتتاح فاز ۱ و ۲نیروگاه سیکل ترکیبی خرم آباد، اظهار کرد: بالاترین عبادت خدمت به مردم است و این از افتخارات ما محسوب می‌شود.

گفته های وی با بیان اینکه لرستان زینت نظام است و تنها منطقه‌ای است که برای انقلاب هزینه به دنبال نداشته بلکه ۶۲۰۰ شهید تقدیم انقلاب کرده است. حتی اگر اعتراضی بوده آن را با نجابت مطرح کرده و این حق را بر گردن ما ایجاد می‌کند.

وی در ادامه گفت : در نقش کمیته امداد آنچه را که می‌توانستیم برای لرستان انجام دادیم تا مسئولان امر در این استان در جریان سیل علی رغم اینکه اضطراب حاکم بود خوب عمل کرده و آرامش را به مردم برگرداندند به گونه‌ای که امروز شنیده‌ایم آخرین فراز ساخت‌وسازها در حال اتمام است.

فتاح به این مسئله که در مدیریت بحران نمره بالایی داریم  اشاره داشته وگفت که باید در دوران غیر بحران هم جلوه کنیم تا هزینه‌ها را کاهش دهیم  و اضافه کرد: اگر لرستان قابلیت‌های زیادی دارد اما به توسعه نرسیده این به دلیل ضعف ما مدیران است.

وی گفت: در سیل گذشته سیمان مصرفی خانه‌های تعمیری و آسیب دیده را تامین کردیم و ۷۷ هزار سیمان رایگان را به استان دادیم و مابقی را هم خواهیم داد.

فتاح در مورد سرمایه‌گذاری نیروگاه سیکل ترکیبی خرم آباد، گفت:

مجوز این نیروگاه سال‌های گذشته صادر شده که سرمایه‌گذار آن بنیاد مستضعفان است. وزارت نیرو مجوزها را صادر کرده و برنامه‌ریزی کردیم که بیش از شش هزار میلیارد تومان اعتبار به آن دهیم تا امروز ۲۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده و تا پایان سال نیز۱۷۰۰ میلیارد تومان پرداخت خواهد شد.

وی اضافه کرد: نیروگاه از ابتدا سیکل ترکیبی ساخته شده و این در حالی است که خیلی از نیروگاه‌های ساخته شده در سطح کشور حرارتی هستند.

رئیس بنیاد مستضعفان کشور با بیان اینکه خوشبختانه نیروگاه‌سازی در کشور بومی‌سازی شده است و از فاز صفر طراحی، احداث، نصب، نگهداری و تعمیر آن توسط نیروهای ایرانی انجام شده است، افزود: اینجا نمود عینی اقتصاد مقاومتی و تجلی گاه مهندسین ایرانی و نبوغ آنها است که تحریم‌ها را در هم شکستند.

وی یادآور شد: بنیاد در عرصه نیروگاهی در کشور فعال است. همچنین در امر توسعه صنعتی و کشاورزی فعالیت دارد. چرا که وظیفه‌اش محرومیت زدایی بوده و همچنین به مسائل زیربنایی تولید نیز نیم نگاهی داشته است.

وی اضافه کرد: امروز تصمیم گرفتیم فاز دوم نیروگاه خرم آباد را طی تفاهمنامه‌ای با استان امضاء کنیم و هدفمان این است همه نیروگاه‌های بنیاد مستضعفان را در بورس عرضه کنیم و در نخستین فرصت نیز نیروگاه خرم آباد را نیز به بورس خواهیم برد.

فتاح افزود: در بحث مبارزه با کرونا یک منطقه‌ای در لرستان را در نظر خواهیم گرفت و در آنجا مستقر خواهیم شد و کارهای توسعه‌ای و پیشرفت و آبادانی را عملیاتی خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: همچنین برای خانواده‌های دو معلول به بالا بنیاد تصمیم گرفته همه خانه‌های آنها را احداث کند. هر چند تاکنون با کمک بنیاد بیش از ۲۰۰ خانه به مددجویان تحت حمایت بهزیستی استان داده شده است و امروز نیز ۵۰۰۰ بسته حمایتی به لرستان آمده تا با صلاحدید مسئولان به افراد نیازمند داده شود.

وی گفت: اطمینان می‌دهیم که بنیاد و نهادهای زیر نظر رهبری با همه ظرفیت خالصانه در کنار دولت و در خدمت مردم هستند و قطعا این خدمت بی‌منت بوده و در راستای انجام آن تلاش خود را خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا