اخبار بورساخبار عرضه اولیه

عرضه اولیه فزر چهارشنبه 20 بهمن 1400 توزیع می شود

۱۰ درصد از کل سهام شرکت «پویا زرکان آق دره» در فرابورس عرضه اولیه خواهد شد و حداکثر سهام قابل سفارش 250 سهم است.

 عرضه اولیه فزر، چهارشنبه 20 بهمن 1400 توزیع می شود

به گزارش بورس فردا بازه قیمتی سهام فزر، 17726 الی 21666 ریال است و حداکثر نقدینگی مورد نیاز برای خرید 541 هزار تومان می باشد.

لازم به توضیح است که سهمیه هر کد با در نظر گرفتن حداقل 1.5 میلیون نفر و حداکثر 2.5 میلیون نفرمشارکت کننده در این عرضه به هر کد 120 تا نهیتا 200 سهم تعلق خواهد گرفت.

آنطور که تابناک گزارش می دهد، آخرین عرضه اولیه سال جاری مربوط به نماد شکام بود که در 30 شهریور ماه برگزار شد. این عرضه اولیه برای صندوق ها بود و بعد از آن هیچ عرضه اولیه ای را به دلیل شرایط بازار شاهد نبودیم.

حالا دوباره قرار است عرضه اولیه دیگری را این بار برای حقیقی های بازار شاهد باشیم. این عرضه اولیه قرار است در فرابورس انجام شود اما این عرضه اولیه نیامده با موجی از انتقادات رو به رو شده است.

یکی از انتقادات فعالان بازار سرمایه به این مسئله است که قرار بود عرضه اولیه ها از یک ماه قبل اطلاع رسانی شوند و بعد انجام شوند اما درباره عرضه اولیه فزر این اتفاق رخ نداد. میثم فدایی در 22 دی ماه که سرپرست فرابورس بود طی مصاحبه ای اعلام کرد که عرضه اولیه ها به صورت مشروط انجام خواهند شد. وی با بیان اینکه تقویم عرضه اولیه‌ ها طی هفته‌های آتی منتشر خواهد شد، گفت: شرط برگزاری عرضه‌ اولیه ها این است که از یک ماه قبل در مورد آن‌ها اطلاع‌رسانی عمومی شده باشد.

همچنین یک انتقاد دیگر فعالان بازار سرمایه به این است که بازار چند روزی است که دوباره جان گرفته و سبزپوش شده است اما متاسفانه با این عرضه اولیه ها دوباره سهامداران به دلیل سود تضمینی عرضه اولیه ها، اقدام به فروش سهام خود جهت تامین نقدینگی برای شرکت در این عرضه اولیه ها خواهند کرد و این مسئله فشار فروش در بازار را بالا خواهد برد و اوضاع دوباره در بازار بهم خواهد ریخت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا