اخبار عرضه اولیه

بررسی رشد ۶۳ درصدی میزان فروش شرکت سیمان خزر در سال ۹۸

 شرکت سیمان خزر که با سرمایه ۲۳۰ هزار میلیارد ریالی در بورس فعال است، در گزارش صورت‌های مالی سال ۹۸ خود توانسته سودی ۳۸۴ میلیارد و ۴۳۱ میلیون ریالی را شناسایی کند این اطلاعات در وبسایت کدال ثبت شده است .  از طرفی  افزایش سرمایه ۱۱۷ درصدی این شرکت هنوز در بورس به ثبت نرسیده است. سخزر در حالی توانسته برای هر سهم خود ۷۶۹ ریال سود محقق کند که در سال گذشته این رقم ۷۸۷ ریال بود.

 میزان فروش سیمان خزر در کل سال ۹۸

این شرکت بیش از یک میلیون و ۷۶۱ هزار تن سیمان تولید کرده که و از فروش انواع سیمان یک هزار و ۵۷۷ میلیارد ریال فروش داشته است. فروشی که در مقایسه با سال مالی ۹۷ رشدی ۶۳ درصدی را نشان می‌دهد.

بررسی صورت‌های مالی سخزر حاکی از ان است که این شرکت در پایان سال ۹۸ در محموع ۷۰۶ میلیارد و ۶۳۵ میلیون ریال بدهی داشته که نسبت به سال مالی گذشته ۱۱ درصد کمتر بوده است. بر این اساس میتوان گفته که حاشیه سود خالص سخزر در سال ۹۸ معادل ۲۴ درصد بوده که  به نسبت حاشیه سود ۱۸ درصدی سال ۹۷ رشد قابل توجه ۳۳ درصدی را داشته است .

 

 سیمان خزر  در گزارش عملکرد مالی اسفندماه خود خبر از فروش ۱۱۳ میلیارد و ۹۷۴ میلیون ریالی انواع سیمان داد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳ درصد کمتر بوده است. بر این اساس کل تولید سیمان سخزر نیز نسبت به سال ۹۷، رشدی ۲۰ درصدی را به ثبت رسانده است.

هم چنین بازده یکساله سخزر در بورس  به ۲۸۲ درصد رسیده  این در حالی است که این نماد در سه ماه اخیر بیش از ۵۰ درصد افزایش قیمت داشته است. با این وجود مقرر شد تا مجمع عمومی عادی سالیانه سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۹۸ روز چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه برگزار شود که در آن در خصوص تصویب صورت‌های ملی سال و برخی موارد دیگر تصمیم‌گیری خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا