اخبار مهم اقتصادی

سیم کارت ۸۰ میلیارد تومانی در بازار/ رشد ۷۰۰ درصدی قیمت سیم کارت ها

در ۸ سال اخیر رشد قیمت در بازار سیم کارت ها حدود ۷۰۰ درصد بوده است. در حال حاضر گران قیمت ترین سیم کارت ها در بازار، مربوط به اپراتور همراه اول و بعد از آن اپراتور های ایرانسل و رایتل میباشد. این رشد قیمت‌ها به گونه‌ای بوده است که هم اکنون رندترین شماره تلفن همراه در بازار به حدود ۸۰ میلیارد تومان رسیده است. در ادامه میتوانید خبر کامل رشد قیمت سیم کارت ها را بخوانید:

رشد قیمت سیم کارت ها

به گزارش بورس فردا و به نقل از تجارت‌نیوز، درحال حاضر اپراتور همراه اول، دارای گران‌قیمت‌ترین سیم‌‌کارت‌ در بازار است. بعد از آن ایرانسل و رایتل قرار دارند. البته اگر فکر می‌کنید که سیم‌کارت‌های ایرانسل و رایتل قیمت پایینی دارند، سخت در اشتباهید چون قیمت آن‌ها با توجه به رند بودنشان به بیش از ۱۰۰ میلیون تومان هم می‌رسد.

قیمت‌های نجومی بازار سیم‌کارت، اپراتورها را بر آن داشته تا شماره‌های رند صفر را در فروشگاه‌های خود به مزایده بگذارند. بررسی‌ها نشان می‌دهد که مشتریان، حاضر به پرداخت چند ده و حتی چند صد میلیون برای یک سیم‌کارت تلفن‌همراه هستند.

قیمت سیم‌کارت‌ها در بازار آزاد بسیار عجیب‌وغریب‌تر است. در حال حاضر رندترین شماره تلفن‌همراه ۸۰ میلیارد تومان قیمت دارد و فعالان بازار حاضر به پرداخت چنین رقمی برای خرید یک سیم کارت کارکرده هستند. این در حالی است که همین سیم‌کارت حدود هفت یا هشت سال پیش، یک میلیارد تومان ارزش‌گذاری شده بود.

البته این افزایش قیمت تنها به یک سیم‌کارت خاص محدود نمی‌شود. بررسی‌ها نشان می‌دهد که رشد قیمت‌ها در بازار سیم‌کارت در بازه زمانی ۸ ساله، حدود ۷۰۰ درصد بوده است.

شاید به همین دلیل است که اخیرا علی صالح آبادی رییس کل بانک مرکزی اعلام کرد که «سیم‌کارت موبایل افراد می‌تواند جز وثایق بانکی محسوب شود و هدف از این کار سهل کردن وثایق بانکی است.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا