تاریخ امروزدوشنبه , ۲۹ دی ۱۳۹۹

درآمد 11 میلیارد دلاری شرکت های چینی از 30 عرضه اولیه سهام آمریکا

در آمد 11 میلیارد دلاری شرکت های چینی از 30 عرضه اولیه سهام آمریکا

شرکت های چینی حضور بسزایی در وال  استریت دارند. آمریکا بر شرکت های چینی فشار وارد می کند تا بتواند از میزان حضور آن ها در وال استریت کم کند. با این وجود، شرکت های چینی درآمد قابل توجهی را از طریق 30 عرضه اولیه سهام در آمریکا داشته اند.

عرضه اولیه های بزرگ سهام در سال 2020

به گزارش بورس فردا و به نقل از اقتصاد نیوز؛

تمایل به سرمایه‌گذاری برای شرکت‌های چینی حاضر در بازار بورس آمریکا در 2020، علیرغم تنش‌های تجاری بین دو کشو ر به بالاترین رقم طی 6 سال گذشته رسیده است.

اطلاعات نشان می‌دهد شرکت‌های مستقر در چین 11.7 میلیارد دلار از طریق 30 عرضه اولیه سهام در آمریکا در سال جاری میلادی درآمد داشته‌اند. این بالاترین رقم کسب سرمایه از 2014 تا حالا است یعنی از زمانی که شرکت‌های مستقر در چین 25.7 میلیارد دلار در آمریکا کسب درآمد کرده بودند. تحقیقات شرکت تامین سرمایه «رنسانس کپیتال» نشان می‌دهد شرکت بزرگ تجارت الکترونیک علی بابا بیشترین سهم از این درآمدهای بدست آمده در آمریکا را در اختیار داشته است.

بیشتر بخوانید: خبر های مهم و موثر بر روند معاملات بازار بورس امروز 30 آذر 99

کسب و کارهای چینی در سال جاری میلادی در بحبوحه همه‌گیری ویروس کرونا و رسوایی مالی شرکت لاکین کافی در ماه آوریل، عرضه اولیه سهام خود را در بازار بورس آمریکا به تعویق انداختند. نزدک این شرکت را در تابستان از بورس خارج کرد. لاکین کافی اولین شرکت از سال 2000 بود که توانست در کمتر از 24 ساعت، سه میلیارد دلار بر ارزش خود بیفزاید.

فشار آمریکا بر شرکت‌های چینی هنوز هم نتوانسته مانع حضور آنها در وال استریت شود. کسب و کارهای چینی شدیدا علاقه مند به عرضه سهام خود به سرمایه گذاران وال استریت هستند.

آمریکا علاوه بر قرار دادن هواوی و سایر شرکت‌های فناوری چین در لیست سیاه خود، تهدید کرده شرکت های چینی را از بازارهای بورس آمریکا هم اخراج می کند. کنگره آمریکا در اوایل همین ماه لایحه‌ای را تصویب کرد که طبق آن نظارت قانونی بیشتری بر شرکت‌های چینی اعمال می‌شود. طبق این قانون، شرکت های خارجی باید طبق استانداردهای حسابرسی آمریکا عمل کنند.

همچنین بخوانید: پیش بینی وضعیت بازار بورس هفته آینده (هفته اول دی ماه 99)

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *